Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

18°

Zítra

21°

Svátek má

Přelom roku v pohostinství: U stolu budou moci sedět nejvýše čtyři hosté

25. 12. 2021

page.Name
V restauracích budou moci od 29. prosince do 2. ledna podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka sedět nejvýše čtyři lidé. Nadále bude vstup umožněn až na výjimky jen lidem, kteří mají dokončené očkování nebo v posledním půl roce prodělali nemoc covid-19. V současné době může u stolu sedět maximálně šest hostů.

Omezení se podle Válka netýká rodiny, tedy lidí, kteří sdílejí společnou domácnost. Kontrolu příslušných dokladů opravňujících hosty ke vstupu do restaurace, budou muset provozovatelé ověřit prostřednictvím čtečky QR kódu aplikace Tečka.

Vláda zároveň dnes schválila, že od 29. prosince do 2. ledna se akcí, večírků a silvestrovských oslav bude moci účastnit nejvýše 50 lidí.

V restauracích musejí být hosté usazeni tak, aby od lidí u vedlejšího stolu byly alespoň ve vzdálenosti 1,5 metru. Pokud nekonzumují, musejí mít nasazený respirátor. Při vstupu si musejí dezinfikovat ruce. Stravovací zařízení, bary a kluby musejí mít do 25. prosince zavřeno mezi 22:00 a 04:59.

Pro gastronomické provozy právě prosinec v souvislosti s konáním vánočních a novoročních večírků znamená podle odborníků vrchol sezony. Zajišťují si tak prostředky na první měsíce roku, kdy bývá návštěvnost obvykle slabší.

(ČTK)