Pátek

14. června 2024

Nyní

14°

Zítra

14°

Svátek má

Ředitel nemocnice: Naši lékaři zažili mezi svátky těžší služby

31. 12. 2021

page.Name
Plný rozjezd lyžařské sezony a vysoká návštěvnost hor v posledních dnech se projevila i na vyšším počtu úrazů. Podle ředitele Nemocnice Vrchlabí Michala Mrázka lékaři řešili vesměs středně těžké úrazy, a to nejčastěji u snowboardistů. Na operačním stole v nemocnici dokonce měli i covid pozitivní pacientku z Polska.

„Naši lékaři zažili v mezisvátečním období těžší služby,“ uvedl Michal Mrázek pro web Vrchlabinky.cz. „Co do samotného počtu úrazů, tak oproti minulým rokům jsme zhruba na dvou třetinách. Příčinou je úbytek zahraničních turistů,“ dodal ředitel nemocnice. Podle jeho vyjádření jsou ošetřované úrazy spíš středně těžké a převažují u snowboardistů. Většina úrazů ze svahu je pak u lyžařů či snowboardistů pocházejících z Prahy.

Lékaři vrchlabské nemocnice však řešili i složitější případ. „Včera jsme dokonce museli odoperovat covid pozitivní pacientku z Polska. Tato situace pak vyžaduje přijetí zvláštních opatření během zákroku,“ vysvětlil ředitel nemocnice Michal Mrázek, který i sám slouží jako lékař a operuje.

Vrchlabská nemocnice provozuje ve Špindlerově Mlýně v areálu ve Svatém Petru i zařízení Medical Point. V něm dochází k prvotnímu ošetření u většiny úrazů a přípravě na případný převoz do vrchalabské nemocnice k definitivnímu ošetření včetně rentgenu

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Petr Ticháček