Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

ŠKODA AUTO pečuje o přírodu a podporuje vzdělávání

9. 12. 2021 Komerční sdělení

page.Name
Přestože se epidemiologická situace v České republice s nástupem podzimu začala opět zhoršovat, společnost ŠKODA AUTO nikterak nepolevila v aktivitách v rámci programu své společenské zodpovědnosti. Tentokrát zaměřila svoji pozornost na projekty spjaté s přírodou a technickým vzděláváním žáků.

Miliontý první strom pro Vrchlabí
Na konci října jsme v České republice oslavili Den stromů. V současné době se tento svátek slaví ve více než 40 státech světa a v českých zemích si ho naši předci poprvé masově připomněli již v roce 1906. Právě k této tradici se automobilka hrdě hlásí, a proto ve všech třech regionech, kde ŠKODA AUTO v Česku působí, společně se svými zaměstnanci i lokálními partnery symbolicky vysadila stromy. Ve Vrchlabí spolu se Správou Krkonošského národního parku, městem Vrchlabí a zástupci místních spolků, jako jsou skauti a Okrašlovací spolek. „Výsadbu stromů a keřů řadíme v naší společnosti mezi důležité projekty společenské odpovědnosti. Ve Vrchlabí byl jako 1 000 001. strom vysazen dlouhověký a majestátní jinan dvoulaločný, který tak rozšířil rodinu vzácných dřevin krásného vrchlabského zámeckého parku, jenž je zelenou oázou v centru města,“ vysvětlil Ivan Slimák, vedoucí závodu ŠKODA AUTO ve Vrchlabí. Společnost začala se sázením již v roce 2007 s mottem „Za každý prodaný vůz jeden strom“. Automobilka si je vědoma naléhavého problému v souvislosti s nedostatkem vody v krajině, a proto podporuje stromovou výsadbu dlouhodobě a systematicky v rámci svého úspěšného grantového programu Stromky. Od startu grantů do konce roku 2020 tak bylo s pomocí automobilky po celé České republice vysázeno neuvěřitelných 1 010 000 nových stromů. Jen pro srovnání: tyto nové stromy by pokryly plochu 321 fotbalových hřišť či 210 hektarů lesa.

Špičkové technologie v inovativní laboratoři EDU.LAB ve Vrchlabí
Mobilní laboratoř ŠKODA AUTO EDU.LAB zavítala v říjnu po svém působení na Mladoboleslavsku také do Vrchlabí. V rámci podpory technického vzdělávání určeného pro žáky 8. a 9. tříd regionálních škol umožnila tato mobilní laboratoř zhruba třem stovkám žáků a žákyň ve Vrchlabí získat větší povědomí o špičkových technologiích, jako jsou umělá inteligence, 3D tisk, virtuální a rozšířená realita nebo robotika. Žáci a žákyně si všechny technologie mohli i sami vyzkoušet, a získat tak konkrétnější představu o oboru, který by mohli v budoucnu studovat a později v něm například i pracovat. Laboratoř měli v regionech možnost navštívit také senioři a zaměstnanci vrchlabského automobilového závodu. Protože byl o projekt obrovský zájem a nemohli jej nasvítit všichni zájemci, s laboratoří EDU.LAB se do našeho regionu po Novém roce automobilka zase vrátí, aby ji mohli navštívit další studenti a studentky.

Péče o přírodu v blízkosti národního parku
Automobilka v rámci tradiční spolupráce se Správou Krkonošského národního parku (KRNAP), která sídlí ve Vrchlabí, na konci října darovala tři terénní elektrokola značky ŠKODA strážcům národního parku. Tato elektrokola budou sloužit především k rychlejšímu a efektivnějšímu pohybu strážců a strážkyň našich nejvyšších hor v terénu, a to zejména na hřebenových pracovištích ve Špindlerově Mlýně, Harrachově a Peci pod Sněžkou. Projekt se setkal s pozitivní odezvou a vedení i sami pracovníci KRNAP nová kola na elektrický pohon velmi uvítali.

(ŠKODA AUTO)