Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Školy vyhlásí ředitelská volna. V ZŠ na náměstí Míru vypustí celý příští týden

14. 12. 2021

page.Name
Nepříznivá epidemiologická situace, ale i snaha ulehčit vyčerpaným pedagogům zkrátí ve vrchlabských základních školách výuku a naopak dětem prodlouží vánoční prázdniny. Například ředitel základní školy na náměstí Míru vyhlásil ředitelské volno na celý příští týden, byť se fakticky jedná jen o tři dny. Základní školy Školní, Horská a Lesní pak zůstanou zavřené ve středu 22. prosince.

Základní škola na náměstí Míru přistoupila k vyhlášení ředitelského volna nejen kvůli záchytu většího počtu covid pozitivních dětí, ale i kvůli absencím v pedagogickém sboru. „Pondělní antigenní testování u nás odhalilo 16 pozitivních případů u dětí. Nyní čekáme na výsledek PCR testů,“ uvedl ředitel školy Petr Jindřich. „Velkou komplikaci nám činí i absence v pedagogickém sboru, kdy je v současné době mimo proces sedm kolegů. U nich to nutně není o tom, že by byli covid pozitivní, či v karanténě, ale mají třeba ošetřovačku u svých dětí,“ vysvětluje. „Po vyhodnocení stávající situace jsme se proto rozhodli, že vyhlásíme na příští týden ředitelské volno,“ uzavřel Petr Jindřich.

V ostatních vrchlabských základních školách se chystají jen k mírnějším omezením. „U nás je situace o něco lepší, případné absence kolegů ve sboru jsme schopni vykrýt,“ uvedl ředitel školy ve Školní ulici Jaroslav Pleva. I on však oznámil, že vyhlásí ředitelské volno, ale pouze na středu 22. prosince. „Rozhodli jsme se, že ještě v pondělí a úterý necháme děti ve škole, a to z důvodu, abychom více nekomplikovali situaci rodičům,“ uzavřel Pleva.

Ve středu 22. prosince zůstanou díky vyhlášenému ředitelskému volnu zavřené dveře i v základních školách Horská a Lesní. "My jsme malá škola a v takových situacích se přizpůsobujeme velkým školám ve městě," uvedla ředitelka školy Zuzana Bartošová. "Vidím, že kolegové už jedou opravdu nadoraz. Nicméně chceme, aby se děti ještě v pondělí otestovaly. V úterý pak mají naplánované besídky. A jeden den pak už můžeme ulevit," dodala Bartošová.

Do škol po vánočních prázdninách by se děti měly vrátit v pondělí 3. ledna.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz