Úterý

18. června 2024

Nyní

24°

Zítra

21°

Svátek má

Tip (nejen) na vánoční dárek: Vychází kniha Příběhy z Krkonoš v komiksech

3. 12. 2021

page.Name
Příběhy z Krkonoš v komiksech. Tak zní název komiksové knihy pro děti od vrchlabského nakladatelství Green Mango. Na dvanácti příbězích jsou čtenáři představeny nejdůležitější okamžiky a nejvýznamnější osobnosti z historie Krkonoš. Dozvědí se v nich, kdo byli první obyvatelé, jak náročný byl život na horách, čím se zdejší lidé živili a jak vycházeli se svými sousedy.

Autorem rukopisu je historik Krkonošského muzea Správy KRNAP Jiří Louda a kresby zpracoval přední český ilustrátor komiksové literatury Tomáš Chlud. Celkový rozsah knihy čítá celkem 132 stran formátu A4.

Ve dvanácti komiksech si malí i velcí mohou přečíst například o tom, jak Benediktini osidlovali kraj na horním Labi, příběh lyžařského mistra Bohumila Hanče, o Josefíně Kablíkové – kněžce krkonošské flory či o největším válečném konfliktu v Krkonoších, kterým byla tzv. Bramborová válka.

Kniha vychází jak v české, tak německé mutaci, bude v prodeji za cenu 399 Kč u všech dobrých knihkupců, na informační centrech nebo na eshopu https://www.krasneknihy.cz/shop/.

(jš, TZ)
redakce@vrchlabinky.cz
Foto: Green Mango