Úterý

18. června 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Základní škola na Liščím kopci chystá otevření sportovních tříd

30. 12. 2021

page.Name
Sportovní třídy, které navštěvují pohybově nadaní a talentovaní žáci a v nichž je kladen zvýšený důraz na sport a tělesnou výchovu, už nebudou ve Vrchlabí doménou jen základní školy na náměstí Míru. Od příštího školního roku totiž chystá projekt sportovních tříd na druhém stupni i základní škola Školní. Webu Vrchlabinky.cz to potvrdil ředitel školy Jaroslav Pleva.

„Sportovní třídy budou pro děti, které rády sportují, a budou zaměřeny na všeobecný pohybový rozvoj,“ uvedl Jaroslav Pleva. Škola na Liščím kopci už zahájila přípravy a v minulých dnech uzavřela memorandum o spolupráci s místními kluby fotbalistů, ragbistů a atletů.

Sportovní třídy budou v rámci školy otevírány na druhém stupni od šesté třídy. Jejich osnovy budou mít navýšené týdenní hodinové dotace nejen u tělesné výchovy, ale i u anglického jazyka. „Rád bych v příštím roce otevřel první třídu pro zhruba 25 dětí. Vzhledem k zájmu dětí o sport předpokládám, že budeme muset konat i přijímací zkoušky,“ uvedl Pleva. Přesná kritéria a termíny zkoušek budou zveřejněny v únoru. Ředitel předpokládá, že výuku škola zvládne zajistit vlastními silami pod vedením aprobovaných pedagogů. V dalších letech pak očekává prohloubení spolupráce s trenéry jednotlivých sportovních klubů

Jaroslav Pleva očekává, že o sportovní třídu v jeho škole bude zájem dostatečný. „Chceme o této možnosti informovat všechny rodiče nejen ve Vrchlabí, ale i v okolních vsích. Předpokládám, že objedu všechny malotřídky v obcích okolo,“ předesílá své plány.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz