Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

26°

Svátek má

Vrchlabinky představí studijní program, primáře interny i výrobkyni krajky

31. 10. 2021

page.Name
Studenti gymnázia ve Vrchlabí a Hostinném mohou studovat unikátní duální program americké maturity. Zajímalo by vás, co všechno obnáší a co zájemcům nabízí a přináší? Interní oddělení vrchlabské nemocnice má nového primáře. Chcete vědět, s jakým posláním do Krkonoš přišel a jakými změnami toto oddělení v posledním období prošlo? A do třetice: víte, že ve Vrchlabí se chystá další velký developerský projekt, tentokrát v lokalitě Kalvárie? Pokud vás zajímají tyto a další novinky a zajímavosti, jsou tu pro vás nové Vrchlabinky. Vycházejí v pondělí 1. listopadu.

Titulní rozhovor Vrchlabinkám poskytl pedagog Jaroslav Bareš, který na vrchlabském gymnáziu učí anglický jazyk. Zároveň je zde koordinátorem unikátního duálního programu v projektu americké maturity American Academy Online, který mohou studenti ve Vrchlabí a v Hostinném jako vůbec na prvních veřejných středních školách v České republice studovat.

Otočme list a změňme téma. Interní oddělení Nemocnice Vrchlabí poslední dobou prošlo rekonstrukcí a mnoha změnami. Tou nejvýznamnější byla změna na postu primáře oddělení, kterým se letos v červenci stal Lukáš Svoboda. V rozhovoru pro Vrchlabinky tento lékař s více než čtyřicetiletou praxí popisuje svoji cestu do Krkonoš, ale i změny, kterými interna ve Vrchlabí prošla. „Od všech těchto kroků si slibujeme znovunastartování celého oddělení a zlepšení jeho vnímání mezi obyvateli. Začali jsme novou etapu a chtěli bychom, aby obyvatelé Vrchlabí věděli, že jsme tu pro ně,“ říká nový primář.

Mezi dalšími materiály určitě nepřehlédněte rozhovor s legendárním sportovcem a trenérem Josefem Vejnarem, či materiál o tom, jakými opatřeními se vrchlabského závodu ŠKODA AUTO podařilo docílit toho, že jeho výroba je uhlíkově neutrální.

V jubilejním čtyřicátém čísle Vrchlabinek jsme se rozhodli i věnovat jednomu z chystaných developerských projektů. Město totiž hodlá prodat pozemky v lokalitě Kalvárie, kde by mohla proběhnout developerská výstavba atriových domů. Požádali jsme o detailní informace k celému projektu starostu města Jana Sobotku a zveřejněný záměr jsme nechali zrecenzovat i zdejšího špičkového realitního makléře Lukáše Gašpara.

Na závěr magazínu přinášíme profil Lenky Špetlové Máslové z Hostinného, která se věnuje tradičními krajkářskému řemeslu a stala držitelkou certifikátu KRKONOŠE – Originální produkt, udíleným organizací MAS Krkonoše.

Nové Vrchlabinky přináší na 40 stránkách pestrou paletu témat na období padajícího listů a brzkého stmívání. Přejeme všem krásné čtení.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Jiří V. Novotný