Úterý

18. června 2024

Nyní

24°

Zítra

21°

Svátek má

Chystáte se do zahraničí? Nezapomeňte na cestovní pojištění!

5. 8. 2021 Komerční sdělení

page.Name
K létu neodmyslitelně patří cestování a s ním i spousta krásných zážitků. Na Vašem seznamu věcí, které je potřeba zařídit před odjezdem, by ale neměla chybět ani položka „uzavřít cestovní pojištění“. Pokud totiž budete potřebovat poskytnout v cizí zemi ošetření, nemusí Vám veřejné zdravotní pojištění stačit a budete si muset připlatit. Klasické pojištění totiž mnohdy nepokrývá výlohy ve všech zemích stejně.

V případě cest do států mimo Evropu je cestovní pojištění opravdu naprosto nezbytné. Doporučujeme však jeho sjednání i pro cesty do členských zemí EU či dalších destinací, které se zavázaly poskytovat občanům ČR zdravotní péči v obdobném rozsahu, jako tomu je u občanů příslušné země. Připojistit se tak vyplatí mimo EU i pro cesty do Norska, Lichtenštejnska, Švýcarska a na Island.

V případě tzv. smluvních států, kde je rozsah kryté zdravotní péče minimální (Albánie, Černá Hora, Makedonie, Srbsko, Tunisko a Turecko), je nezbytné uplatnit případný nárok na čerpání neodkladné péče v dané zemi předem. Stačí před cestou požádat svou zdravotní pojišťovnu o vystavení speciálního formuláře,“ říká Mgr. Josef Novotný ze Zaměstnanecké pojišťovny Škoda.

A proč je dobré mít cestovní připojištění i pro cesty v rámci členských zemí EU? „Je to prosté. Mezi ČR a jednotlivými zeměmi se totiž může lišit výše případné spoluúčasti za ošetření či zákrok. Je tedy možné, že byste si museli připlatit ze svého,“ doplňuje Mgr. Josef Novotný.

Zároveň je nutné mít na paměti i bohužel stále aktuální situaci související s onemocněním COVID-19 (případné náklady na testování, pobyt v karanténě atd.), které v ostatních evropských zemích nemusí být (a obvykle skutečně nejsou) standardně hrazeny z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda vám zprostředkuje i cestovní pojištění

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda je zdravotní pojišťovnou, která se postará o zdraví celé vaší rodiny. Kromě zajištění kvalitních a dostupných zdravotních služeb nabízí svým pojištěncům také cestovní pojištění do zahraničí ve spolupráci s Vitalitas pojišťovnou, a. s., a to za výrazně nižší ceny. Nově má v nabídce i připojištění na případné komplikace spojené s nemocí COVID-19. Dárcům krve, kteří jsou pojištěni u ZPŠ, navíc poskytuje 30 dnů pojištění léčebných výloh ZDARMA.

Cestovní pojištění lze u ZPŠ sjednat, i když jejími pojištěnci nejste, avšak za standardní ceny. Více se dozvíte na www.zpskoda.cz.

Chcete být pojištěncem ZPŠ?

K ZPŠ se přidáte zcela jednoduše vyplněním registrace on-line. Registrace je letos možná už jen do 30. 9. 2021. Pojištěncem se pak stáváte k 1. 1. 2022. Změnu pojišťovny pak jen stačí nahlásit svému zaměstnavateli a lékařům, které navštěvujete.

Čerpejte od ZPŠ řadu benefitů a výhod pro celou rodinu!

Více na www.pojistovnamehosrdce.cz