Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

15°

Zítra

17°

Svátek má

Krkonošské gymnázium nabídne studentům americkou maturitu

10. 8. 2021

page.Name
Jako první veřejná škola v Česku nabídne Krkonošské gymnázium Vrchlabí a Hostinné zájemcům od začátku nového školního roku duální program American Academy Online. Umožní tím si k české maturitě přidat i americkou. Program pro zájemce poběží vedle klasické výuky a bude zpoplatněn. O výši školného pro studenty zapojené do programu se ještě jedná.

Nový program se bude týkat budoucích čtyř tříd. „Zapojit do programu se budou mít možnost žáci budoucích tříd osmiletého gymnázia 5.A a 6.A, čtyřletého gymnázia 1.B a 2.B., to znamená stejně staré děti. Žáci budoucí 4.A, tedy poslední ročník nižšího stupně osmiletého gymnázia, se mohou přihlásit do přípravného ročníku,“ řekla Martina Svatoňová z kanceláře hejtmana Královéhradeckého kraje.

Podle náměstka hejtmana pro školství Arnošta Štěpánka získání americké maturity otevře gymnazistům dveře na vysoké školy po celém světě a poskytne jim výhodu v profesním uplatněním.

Zájemce o studium tohoto programu čeká kromě klasické výuky také práce s americkými učiteli v on-line prostředí, a to minimálně tři hodiny týdně. Studium American Academy Online není časově omezeno, žáci se mu mohou věnovat například i o víkendu. Během studia budou získávat americké kredity a na konci programu si žáci kromě české maturity odnesou i tu americkou.

American Academy...

...je soukromá mezinárodní škola pro studenty od šesti do 19 let, garantem programu je Foxcroft Academy, internátní a denní škola v Maine v USA. Absolvent American Academy získá high school diploma, ekvivalent české maturity, se kterým je možné ucházet se o studium na zahraničních univerzitách.

„Veškerá výuka bude probíhat v angličtině mimo běžný rozvrh a povede ji tým učitelů z různých koutů světa. Po dokončení programu žáci získají American High School Diploma, který jim usnadní cestu k dalšímu studiu v zahraničí nebo k získání zajímavé pracovní pozice,“ uvedl ředitel gymnázia Martin Vlášek.

Během studia se také třikrát ročně koná tzv. theme weeks, kdy žáci a koordinátoři American Academy Online spolupracují na jednom velkém projektu po celý týden. Projekty zahrnují například on-line konference či marketingové kampaně. Žáci si tak osvojí schopnosti jako je práce v týmu, projektové řízení, řešení problémů nebo digitální komunikaci, uvedli zástupci kraje.

Zřizovatelem Krkonošského gymnázia je Královéhradecký kraj, má dvě pracoviště ve Vrchlabí a v Hostinném a celkem asi 520 žáků. Nabízí čtyři obory vzdělání, a to gymnázium čtyřleté, osmileté, sociální činnost a ošetřovatel.

ČTK
Foto: archiv Krkonošského gymnázia Vrchlabí a Hostinné