Pátek

14. června 2024

Nyní

14°

Zítra

19°

Svátek má

Nové Vrchlabinky přinášejí příběhy o lidech, kteří to nikdy nevzdávají

1. 8. 2021

page.Name
Kulturně-společenský magazín Vrchlabinky vstupuje do čtvrtého roku své existence a ve svém srpnovém vydání přináší na 32 stranách příběhy lidí, kteří mají společnou odvahu, sílu a buldočí vytrvalost nevzdat se a jít si za svým, a to i za nepříznivých okolností.

Hlavním rozhovorem čísla je zpověď pedagoga, ekologa a městského zastupitele Ivo Farského, který mnoho let neúnavně propaguje svoje domovské Hořejší Vrchlabí a na číslech poukazuje, jak malou pozornost vrchlabská radnice této nejsevernější výspě města věnuje. A jak se zdá, v některých ohledech už se i zde blýská na lepší časy.

Neméně čtivé jsou rozhovory s podnikatelem a milovníkem fotbalu Vladimírem Klenzem, který popisuje své kontakty se slavnými fotbalovými kluby a hráči, ale i svou snahu něco dělat pro rozvoj cestovního ruchu ve Vrchlabí a jeho okolí, stejně jako vyznání Františka Peřestého a Iny Šafářové, kteří vypráví, jak náročné a psychicky vyčerpávající bylo přečkat lockdowny ekonomiky a pokračovat v provozování jejich milované restaurace.

Neméně dechberoucí je i vyprávění horolezce Radoslava Groha, který se svým parťákem Markem Holečkem zdolal vrchol nepálské hory Baruntse, nicméně kvůli nepříznivým klimatickým podmínkám zůstali několik dní uvězněni uprostřed divočiny velehor.

Nové Vrchlabinky budou od pondělního poledne k dispozici na všech tradičních odběrných místech ve Vrchlabí a jeho okolí. Redakce všem přeje krásné a inspirativní letní čtení.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Petr Ticháček