Úterý

18. června 2024

Nyní

24°

Zítra

21°

Svátek má

Na zámku se budou vydávat roušky a respirátory pro potřebné

14. 2. 2021

page.Name
Do Vrchlabí v pátek odpoledne dorazila mimořádná zásilka chirurgických roušek a respirátorů. Jejich nošení je od pátečního rána povinné na území celého okresu Trutnov na veřejných místech, v dopravě či v obchodech jako součást zpřísněných vládních opatření proti šíření koronaviru. Od pondělního dopoledne si mohou tyto ochranné pomůcky na vrchlabském zámku vyzvednout ti, kteří je jinde nemohli sehnat a především potřební či sociálně slabší lidé.

"Dnes odpoledne nám to přivezli, je to zatím vyskládané v hale zámku," uvedl v pátek vpodvečer pro web Vrchlabinky.cz starosta Jan Sobotka a dodal, že v dalších dnech bude část dodávky ochranných pomůcek distribuována do sociálních zařízení v okolí a dalších vesnic, pro něž je Vrchlabí obcí s rozšířenou působností. 

Od pondělního dopoledne se mohou na zámku zastavit pro roušky a respirátory i obyvatelé Vrchlabí. "Všeho je omezené množství a já bych rád zdůraznil, že tato dodávka je prioritně pro ty, kterým se ochranné pomůcky nepodařilo nikde zajistit a především pro potřebné občany," dodal starosta s tím, že jediným místem pro výdej roušek a respirátorů ve městě bude jen zámek a že radnice neplánuje jejich rozvoz do dalších distribučních míst v rámci města.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz