Pondělí

24. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Vrchlabí zvažuje vznik očkovacího centra. Ve hře je Střelnice nebo zimní stadion

21. 2. 2021

page.Name
Ve Vrchlabí by mohlo brzy vzniknout velkokapacitní očkovací centrum, ve kterém by mohly být denně očkovány stovky lidí. Na svém facebookovém profilu o tom informoval starosta města Jan Sobotka (ZVON).

„Společně s vedením Nemocnice Vrchlabí pracujeme na úvaze zřídit velkokapacitní očkovací centrum. Do očkovacích center bude denně docházet několik set lidí, není proto možné je zvát do areálů nebo interiérů nemocnic. Ujasnili jsme si, že ve Vrchlabí nebudeme na nic čekat. Ve spolupráci s Nemocnicí Vrchlabí zařídíme nutné vybavení, počítače i personál,“ napsal Jan Sobotka.

Podle Sobotky je ve hře prostor Kulturního domu Střelnice nebo zimní stadion. „Požadavky na interiér mají přísné parametry, včetně dostatečné plochy ke zřízení čekáren s možnými odstupy pro klienty. Nejvhodnější je velký sál oddělený paravány na kanceláře k evidenci, ordinace, odpočívárny, zázemí pro personál atd. Velmi důležité je výkonné internetové připojení. Významnou komplikací jsou požadavky hygieny jako třeba umývatelné podlahy, studená a teplá voda na ploše a jiné,“ uvedl Sobotka. „Připravujeme se společně s krajem na situaci, kdy bude k dispozici velká várka vakcín, a budeme moci rozjet očkování na plno. Dle aktuálního sdělení kompetentních lidí bude větší množství vakcín k dispozici koncem dubna, ale situace se mění každý den,“ uzavřel Sobotka.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Miloš Šálek, Marcel Schön