Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

15°

Zítra

17°

Svátek má

Říjnové Vrchlabinky zvou na pouť napříč Evropou, do školy i svíčkárny

30. 9. 2021

page.Name
Zajímá vás, co všechno obnáší pěší pouť ze Sicílie na sever Norska? Nebo jak se z pedagoga stane ředitel celé základní školy? A nebo chtěli byste si vyrobit vlastní svíčky, voskovky nebo koupelové soli a nevíte, kde je to možné? O tom všem a mnoha dalších zajímavých informacích se dočtete v říjnovém vydání magazínu Vrchlabinky, které vycházejí v pátek 1. října.

Titulní rozhovor magazínu poskytl mladý cestovatel Ivan Mitrus, který pěšky absolvoval cestu ze Sicílie na nejsevernější bod kontinentální Evropy. Vzal s sebou minimum vybavení, protože, jak Ivan říká, váha batohu je nesmírně důležitá. Jeho výbavu tedy tvořilo pár kusů oblečení, vařič, solární nabíječka, svítilna, filtr na vodu, základní hygiena, tarp, karimatka a trekingové hole. Na své cestě potkal mnoho zajímavých lidí a zažil výjimečné okamžiky. Podělí se s vámi o ně!

Jaroslav Pleva již dvacet let působí jako pedagog na základní škole na Liščím kopci, ve které učil tělocvik a cizí jazyky. V srpnu letošního roku se stal ředitelem celé školy. V rozhovoru popsal své první dojmy a nastínil vize, kam by chtěl školu posunout. A nezapomněl ani na fotbal, kde je trenérem malých dětí.

Lahůdkovým materiálem, který magazín Vrchlabinky s velkým díkem převzal ze sesterského časopisu Salonky, je rozhovor s tenistkou, olympijskou vítězkou a královéhradeckou rodačkou Kateřinou Siniakovou.

Vedle jedinečných rozhovorů se zajímavými osobnostmi se v nových Vrchlabinkách dočtete i o činnosti a projektech spolku Na Dvoře a pozveme vás do svíčkárny Rodas v Lánově, který provozuje Klára Thiele Jirková se svým manželem Tomášem. Pokud budete hledat zajímavé tvůrčí vyžití pro své ratolesti, zavítejte tam.

Nové Vrchlabinky přináší na 40 stránkách pestrou kytici čtení na období začínajícího podzimu. Přejeme všem krásné čtení.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Jiří Štefek, Tomáš Thiele, archiv Ivana Mitruse