Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

11°

Zítra

13°

Svátek má

Developerský projekt Trepka padl. Výběrové řízení skončilo neúspěchem

9. 3. 2022

page.Name
Záměr realizovat projekt Trepka na městském pozemku v lokalitě Kalvárie padl. Důvodem bylo, že zástupce investorské společnosti Frenklin Development o svém developerském záměru vedení města nepřesvědčil. Na dnešním jednání zastupitelstva to oznámil starosta Jan Sobotka (ZVON).

„Výběrové řízení skončilo neúspěchem. Zástupce investora nás nepřesvědčil,“ oznámil Jan Sobotka s tím že závěry jeho jednání ještě prodiskutuje Rada města. Z jeho slov je však zřejmé, že město plánuje do budoucna využít pozemek o rozloze 4 201 m2 jinak. „Chtěli bychom, aby to bylo bydlení městské a investice městská,“ dodal Sobotka. U původní podoby projektu Trepka přitom starosta připustil, že takto naprojektované domy budou vhodnější spíš pro rekreaci než pro trvalé bydlení.

V kostce si ještě připomeňme jak celá záležitost probíhala. V závěru loňského roku město zveřejnilo záměr prodat celý pozemek v lokalitě Kalvárie s tím, že investor musí zaplatit za metr čtvereční alespoň 4000 korun bez DPH. Na tuto nabídku zareagovala pouze společnost Frenklin Development. Ta přitom vznikla až 16. prosince 2021 a podle Obchodního rejstříku činí její základní kapitál jen 18 tisíc korun a z rejstříku je známo už jen to, že jednatelem tohoto eseróčka je Miloslav Marek z Dolních Jirčan. Základní kapitál je rozdělen na šest rovných podílů, nicméně ze zápisu v rejstříku není patrné, kdo je vlastní. Webové stránky společnosti dosud neexistují.

Nabídku společnosti Frenklin Development shledala Rada města na svém jednání 26. ledna jako neúplnou a rozhodla se požádat o doplnění podané nabídky uchazeče o doložení referencí a způsobu zajištění realizace akce a pověřila starostu uskutečnit osobní jednání se zástupci uchazeče. Toto jednání mělo podle někdejšího vyjádření místostarosty Alfréda Plašila (Volba pro město) proběhnout v polovině února. A jeho výsledek dnes Jan Sobotka sdělil zastupitelstvu.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Jiří V. Novotný, vizualizace město Vrchlabí