Pondělí

22. července 2024

Nyní

17°

Zítra

12°

Svátek má

Podpora sociální péče. Organizace z Vrchlabska mohou žádat o granty

29. 3. 2022

page.Name
Nadační fond ŠKODA AUTO v letošním roce opět vyhlašuje grantovou výzvu Region bez bariér zaměřující se na podporu sociálního začlenění, péči v domácím prostředí nebo hospicovou a paliativní péči. Zapojit se do ní mohou zejména poskytovatelé sociálních služeb, obce nebo příspěvkové organizace z Mladoboleslavska, Rychnovska a Vrchlabska. Až do 8. května mají možnost ucházet se o finanční příspěvek ve výši až 300 000 korun. Kromě navýšení kapacit a kvality sociálních služeb je cílem grantů podpora aktivní dobrovolnické komunity pomáhající sociálně znevýhodněným a projektů, které přispějí k integraci ukrajinských uprchlíků nebo se zaměřují na duševní zdraví.

Grantová výzva Region bez bariér se pro zájemce otevřela již 25. března a poběží do 8. května. Kromě příspěvkových organizací, obcí a poskytovatelů sociálních služeb se o příspěvek mohou přihlásit také nevládní neziskové organizace a osoby poskytující psychologickou, terapeutickou a poradenskou podporu neformálně pečujícím.

„Dnešní doba vytváří velký tlak na dostupnost a kvalitu poskytovaných služeb. Trend stárnutí obyvatelstva zvyšuje mimo jiné potřebu zaměřit se na péči v domácím prostředí, jejíž využívání je stále častější. Tím spíš, že nemá dostatečnou státní podporu, podobně jako hospicová péče,“ vysvětluje Ladislav Kučera, ředitel Nadačního fondu ŠKODA AUTO. „I letos tak chceme pokračovat v našem nastoleném trendu a vyslat do společnosti další signál, jehož prostřednictvím se podaří zapojit více neformálně pečujících, probudit komunitu působící v oblasti sociální péče, ale také podpořit interakci mezi obyvateli v jednotlivých regionech,“ doplňuje.

Nadační fond ŠKODA AUTO se chce dále zaměřit na vytvoření platformy pro aktivity, která přispěje k propojování sociálních skupin, ale také eliminaci rizik s ohledem na sociální vyloučení a přijetí sociálně zranitelných osob, jako jsou děti, senioři nebo zdravotně postižení. Zároveň hodlá systematicky podporovat projekty, které pomohou s integrací cizinců přicházejících do regionů nejen z pracovních důvodů. „Chceme také pomoci městům, obcím a neziskovým organizacím řešit současnou uprchlickou krizi, která souvisí s děním na Ukrajině,“ dodává Ladislav Kučera.

V loňském roce se do grantové výzvy Region bez bariér zapojilo přes 21 organizací, které Nadační fond ŠKODA AUTO podpořil celkovou částkou dosahující téměř dva a půl milionů korun. Více o letošní grantové výzvě a možnostech přihlášení najdete na webových stánkách www.nfsa.cz.

(TZ, Nadační fond ŠKODA AUTO)
Ilustrační foto: ŠKODA AUTO Storyboard