Pondělí

24. června 2024

Nyní

21°

Zítra

22°

Svátek má

Vrchlabí se chystá Ukrajině darovat milion korun, rozhodnou zastupitelé

3. 3. 2022

page.Name
Město Vrchlabí plánuje poskytnout finanční dar ve výši jednoho milionu korun na pomoc Ukrajině. Konečné rozhodnutí mají učinit zastupitelé na svém zasedání ve středu 9. března. Vyplývá to z přehledu usnesení publikovaném na webu města. Vrchlabí nebude organizovat humanitární pomoc samostatně, ale potenciálním dárcům doporučuje využít již probíhající sbírky osvědčených neziskových organizací.

Situací na Ukrajině se budou zastupitelé zabývat hned na samotném začátku svého jednání. A k tomuto bodu plánují dvojici usnesení. „Zastupitelstvo města vyjadřuje podporu lidu a představitelům státu Ukrajina ve statečném boji za svobodu a nezávislost země proti agresivnímu napadení ze strany Ruské federace“ a „Zastupitelstvo města schvaluje poskytnutí finančního daru ve výši 1 mil. Kč na účet Velvyslanectví Ukrajiny v Praze zřízený za účelem okamžité pomoci - nákupu vojenského materiálu.“

Zájemci, kteří chtějí nabídnout ubytovací kapacity pro uprchlíky, se mají telefonicky obrátit na sekretariát starosty města na čísla 499 405 321 nebo 499 405 348. Nabídky pak budou hromadně předány hasičskému záchrannému sboru kraje, který vede seznam. „V současné době není předpoklad využití tohoto ubytování, jedná se o případné využití do budoucna. Ubytovávat migranty bude nejprve Správa uprchlických zařízení ministerstva vnitra,“ stojí na webu.

Souhrnné informace o pomoci Ukrajině naleznete ZDE.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Město Vrchlabí