Pondělí

24. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Červencové Vrchlabinky vás zavedou do kuchyně, nemocnice i na festivaly

30. 6. 2022

page.Name
Po roce jsou tady opět prázdniny a s nimi i červencové vydání magazínu Vrchlabinky. Do 48. vydání, které signalizuje, že časopis funguje již čtyři roky, jsme pro vás opět připravili pestrou paletu článků. A na co se můžete na 36 stránkách nového vydání těšit?

Lukáš Čížek, šéfkuchař a majitel vrchlabské vyhlášené restaurace Farma fish and steak, zvítězil na konci května v celostátní gastronomické soutěži Kuchař roku 2022/2023, do níž se probojovala desítka nejlepších kuchařů z celé země. V rozhovoru popsal své pocity po vítězství, ale i situaci, kdy mu bylo v soutěžní den nejvíce ouvej.

Lékařský ředitel a primář chirurgie ve vrchlabské nemocnici Petr Jindra nám zase popsal svou cestu z Prahy do Krkonoš, ale zamyslel se i nad systémem medicínského vzdělávání a z toho plynoucího nedostatku zdravotnického personálu.

Léto je obdobím velkých hudebních festivalů. Jiří Moravčík, jeden z dramaturgů festivalu Colours of Ostrava a hudební publicista na volné noze specializující se na world music, nás proto zavedl do světa hudby, kterou sleduje a o níž rád píše nebo rozpráví v rozhlase.

Do červencového čísla jsme zařadili i rozhovor, jehož protagonista, ale i jeho názory mohou vzbudit nemalé pozdvižení. Je jím trutnovský rodák a někdejší český pornokrál Robert Rosenberg. Ale jelikož je erotika a sex nedílnou součástí života dospělé populace, rozhodli jsme se tento rozhovor vydat a opět rozšířit hranice témat, o kterých píšeme. Domníváme se, že i tento rozhovor zaujme velké množství našich čtenářů a čtenářek.

Nové Vrchlabinky od dnešního dopoledne najdete na vašich tradičních odběrných místech. Inspirativní čtení a krásné prožití léta vám přeje redakce.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: František Blažek, archiv Jiřího Mravčíka, Penta Hospitals, Petra Šebestová