Úterý

18. června 2024

Nyní

24°

Zítra

24°

Svátek má

Červnové Vrchlabinky přinášejí vzpomínky na Dr. Maxe a zvou na pouť

1. 6. 2022

page.Name
Klub Dr. Max v Hartě byl magnet na zábavu. S určitou nadsázkou lze říci, že kdo z místní mládeže do něj v 90. letech a na začátku nového tisíciletí nechodil, ten jako by nebyl. Rozhodli jsme se proto zavzpomínat na tyto dávno zašlé časy a titulní rozhovor a obálku červnového čísla Vrchlabinek jsme věnovali osobě nejpovolanější – tehdejšímu šéfovi a hybné síle klubu Martinu Jandurovi. To ale není všechno. Nové Vrchlabinky, které právě dnes vycházejí, totiž mají celkem 32 stran a přináší opět pestrou paletu čtení. Co dalšího v nich najdete?

Kromě rozhovoru s Martinem Jandurou jsme dali slovo i tehdejšímu DJ Lukáši Malému. Diskotéky o druhém červnovém víkendu byly v Hartě ještě obohaceny tím, že se před Dr. Maxem konala pouť. Zatímco dnes budova klubu chátrá, pouť se před ní každoročně koná. A nejinak tomu bude i letos. A nebudou na ní chybět ani atrakce, které provozují tři bratři Janečkovi. Dva z nich poskytli Vrchlabinkám velice zajímavý rozhovor, který odhaluje život „světských“.

Pojďme k dalšímu tématům. Víte, proč a v čem je dobré a přínosné, když evropské státy spolu kamarádí? A jak to v Evropě vypadalo před vznikem Evropské unie? O těchto a dalších otázkách se žáky základní školy na Liščím kopci diskutuje vysokoškolská pedagožka Markéta Jüptnerová. Její originální nápad zaujal natolik, že v příštích měsících zamíří i do dalších škol v podkrkonošském regionu.

V dalším rozhovoru zvážníme, alespoň po hudební stránce. Klarinetista a člen České filharmonie Jan Mach je nejen vynikající muzikant, ale i skutečně milý a skromný člověk. S redaktorkou Gabrielou Jakoubkovou si povídal o jeho hudebních začátcích, různosti posluchačů v koncertních sálech po celém světě, ale i o tom, při čem relaxuje a jakou hudbu sám poslouchá.

V dalších materiálech se dočtete jak Vrchlabí i nadále pomáhá běžencům z Ukrajiny nebo reportáž o tom, jak probíhala dětská odpadová konference na Střelnici.

Červnové Vrchlabinky naleznete od dnešního dopoledne na tradičních odběrných místech. Příjemné a inspirativní čtení vám přeje redakce Vrchlabinek.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Petr Ticháček, Jiří Štefek, Daniel Havel