Neděle

23. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

FOTO: České a ukrajinské děti společně oslavily svůj svátek na Střelnici

2. 6. 2022

FOTO: České a ukrajinské děti společně oslavily svůj svátek na Střelnici 12 snímků
Ve vrchlabském Kulturním domě Střelnice se české a ukrajinské děti scházejí každou středu už od půlky dubna. Maminky, případně tatínkové, se učí česky a děti si hrají s dobrovolníky a stále častěji také s novými českými kamarády. Ve středu 1. června na Den dětí to bylo trochu jiné.

I včera proběhly hodiny češtiny. Ale protože byl Den dětí, už dětský koutek nebyl úplně tradiční a nabídl krásnou pohádku Boudo, budko, kdo v tobě přebývá v podání a režii Magdaleny a Blanky ze Střediska Světlo Diakonie ČCE ve Vrchlabí. Po češtině se nekonal tradiční rozchod domů. Všichni zůstali na Střelnici, kde dobrovolníci z vrchlabské Diakonie a skautského oddílu sv. Vavřince připravili společné posezení s kytarami u ohně, s opékáním špekáčků. Zpívalo se česky, anglicky i ukrajinsky.

Tři kytary, jedna minikytara, zpěváci z Vrchlabí, Ukrajiny, ale i Švýcarska, Finska a Kanady - dorazili i dobrovolníci, kteří aktuálně učí ve Vrchlabí angličtinu – Finka Riina, Švýcarka Rikka a Kanaďan Paul. Hudební doprovod byl vpravdě mezinárodní. K oslavě mezinárodního dětského svátku přispěla i oblíbená Fotobedna, která slavila opravu obrovský úspěch.

Text i foto: Jakub Kašpar