Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

10°

Zítra

12°

Svátek má

Bydlení, školství a příjemnější město: Vrchlabí do toho! jde znovu do voleb

14. 7. 2022 Komerční sdělení

page.Name
Do podzimních voleb do zastupitelstva města bude sdružení Vrchlabí do toho! znovu kandidovat s podporou nezávislých, TOP 09, Zelených a KDU-ČSL, volebním lídrem zůstává zastupitel města a předseda jeho výboru pro vzdělávání a inovace Lukáš Teplý.

I přesto, že po posledních volbách zůstalo uskupení v opozici, podařilo se mu vládnoucí koalici přesvědčit o společném prosazení řady projektů, například nasazení dobrovolníků-rodilých mluvčí angličtiny do základních škol a kroužků nebo zavedení americké maturity na gymnáziu. Jeho členové se aktivně podílí i na naplňování vize Vrchlabí bez odpadu.

„Naše poselství Vrchlabákům je jednoduché. Vrchlabí urazilo obrovský kus cesty, ale hlavně díky svým podnikavým a nadšeným obyvatelům. Spolkům a organizacím, které zpříjemňují veřejný prostor, spojují lidi, věnují se našim dětem a pomáhají těm, kdo potřebují pomoc. Živnostníkům, kteří se starají o své domy, obchody a firmy, dávají práci místním lidem, jejich služby dělají naše centrum živé. Vedení města musí být konečně odvážnější, nebát se nových nápadů, podpory aktivních Vrchlabáků a otevřené diskuze s nimi. Nevzpomínat jen na to, kolik betonových staveb postavilo, ale dát městu dlouhodobou vizi postavenou na investicích do svých obyvatel a do prostředí, ve kterém každý den žijí a pracují. Naše město má ohromný potenciál a my chceme, aby se do roku 2030 stalo nejlepším místem k životu v České republice,“ shrnuje další plány Vrchlabí do toho! jeho lídr Lukáš Teplý.

Proto se sdružení zaměří hlavně na tři oblasti. Tím nejdůležitějším je bydlení. „Díky současnému boomu výstavby investičních bytů sice řada objektů ve městě dostane novou fasádu, ale pro naprostou většinu místních jsou naprosto nedostupné. Město má hodně vlastních nájemních bytů, ty jsou ale obsazené. Musíme zabránit úbytku obyvatel, musíme zajistit, že ti, kdo chtějí ve Vrchlabí zůstat žít a pracovat nebo se sem přestěhovat, budou mít kde bydlet. Je potřeba ihned začít rekonstruovat objekty v majetku města na nájemní byty a hledat finance a způsoby, jak stavět nové,“ dodává Lukáš Teplý. To, aby ve městě lidé zůstávali a bydleli, chce sdružení podpořit dalším rozvojem místních škol a nabízením nových vzdělávacích příležitostí nebo přesunem podpory radnice od velkých stavebních projektů k postupné opravě, zpříjemnění, ozelenění a modernizaci veřejného prostoru ve všech částech města i mimo jeho centrum.

Sdružení nabídne Vrchlabí poprvé v historii férovou kandidátku s rovnoměrným zastoupením žen a mužů. „Máme velkou radost, že se k nám do voleb přidala řada nových osobností, a to jak Vrchlabáků, tak hlavně Vrchlabaček. Je to důkaz toho, že oslovujeme aktivní sousedy, rodiny s dětmi, mladé lidi. Představujeme opravdovou generační a myšlenkovou změnu, kterou Vrchlabí tolik potřebuje,“ uzavírá Lukáš Teplý.