Pátek

19. dubna 2024

Nyní

-1°

Zítra

Svátek má

Komunální volby se blíží. Ve Vrchlabí podaly svoji kandidátku 4 subjekty

21. 7. 2022

page.Name
Ve volbách do obecního zastupitelstva, které se budou konat 23. a 24. září letošního roku, se o hlasy obyvatel Vrchlabí chtějí ucházet celkem čtyři volební subjekty: Občanská demokratická strana, Vrchlabí do toho!, ZVON a Volba pro město. Web Vrchlabinky.cz o tom informoval Martin Chrtek, vedoucí Odboru vnitřních věcí a správního Městského úřadu ve Vrchlabí. Před čtyřmi lety kandidovaly jen tři subjekty, letošním nováčkem je tak kandidátka ODS.

V čele jednotlivých uskupení stojí tito lídři: Jiří Cupák (ODS), Lukáš Teplý (Vrchlabí do toho!), Jan Sobotka (ZVON) a Alfréd Plašil (Volba pro město)..

Podle Martina Chrtka budou v následujících dnech probíhat různé kontroly listin. „Při první formální kontrole se budou ověřovat podpisy, požadované údaje kandidátů, počty podpisů v peticích a další náležitosti. Dále probíhá podrobná kontrola předložených listin včetně podpisových petic prostřednictvím namátkové kontrola v registrech obyvatel. V zákonných lhůtách musí být odstraněny případné nedostatky. Registrační úřad pak vydá rozhodnutí o registraci popřípadě odmítnutí či škrtnutí kandidáta (do 6.8.) a předá zaregistrované kandidátní listiny starostům. 7. srpna pak proběhne losování pořadí volebních stran. Registrace je podmínkou pro tisk hlasovacího lístku,“ vypočítává Martin Chrtek.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: archiv redakce