Sobota

13. července 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Srpnové Vrchlabinky: pivní slavnosti, bazén či rozhovor s dulou

31. 7. 2022

page.Name
Vrchlabinky zahájily pátý rok své existence a ve svém 49. vydání pro své čtenáře opět připravily pestrou porci čtení na druhou polovinu prázdnin. Titulku stylově zdobí načepovaný orosený půllitr piva. Není se čemu divit, v sobotu 13. srpna se uskuteční Krkonošské pivní slavnosti, které budou po dvouleté covidové pauze opět na náměstí. A nyní k obsahu 32stránkového vydání srpnových Vrchlabinek. Co v nich najdete?

V těchto dnech a týdnech ve Vejsplachách finišuje výstavba bazénu. Tato skutečnost vyvolává mezi obyvateli města řadu otázek ohledně termínu otevření, provozní doby, rozsahu služeb, ale i ceny vstupného a dalších podrobností. Na konkrétní detaily jsme se proto zeptali osoby nejpovolanější – ředitele Jiřího Duška.

Zrození nového života je bezpochyby silný emoční zážitek. K tomu, aby byl pro rodičku co nejpříjemnější, může pomoci dula. Co práce duly obnáší, co je její hlavní úlohou a kde jsou hranice, které nesmí překročit? I na to nám odpověděla dula Monika Anna Kašparová.

Nyní ještě na chvilku zpět ke Krkonošským pivním slavnostem. Hlavní hvězdou akce bude kapela z Valašského Meziříčí Mňága a Žďorp. Tato legendární skupina působí na hudební scéně již 40 let. O začátcích, ale i o tom, jak soubor přežil dobu covidu jsme si povídali s frontmanem Petrem Fialou.

Nové vydání Vrchlabinek již odráží blížící se komunální volby. Přináší tedy již první prezentace kandidujících subjektů, ale i rozhovor s Ondřejem Stránským, který je předsedou studentského parlamentu na gymnáziu a v září se bude ucházet o přízeň lidí právě i ve volbách do obecního zastupitelstva.

Nové Vrchlabinky vycházejí v pondělí 1. srpna a redakce všem přeje inspirativní čtení.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Petr Ticháček, archiv Ondřeje Stránského, David Kratochvíl