Úterý

18. června 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Dubnové Vrchlabinky: mladé sportovní hvězdy i silné příběhy uprchlíků

1. 4. 2022

page.Name
Dnes je pátek 1. dubna, tedy den, kdy se můžete stát terčem aprílového žertu. My si z vás ale vystřelovat nechceme a rádi bychom vám oznámili, že dnes vychází nové vydání magazínu Vrchlabinky. Připravili jsme pro vás 36 stran zajímavých rozhovorů, silných příběhů a informací, které by vás neměly minout. A na co se můžete těšit tentokrát?

Titulní rozhovor jsme věnovali mladé vrchlabské sportovní naději Elišce Polonské, která se v letošním roce stala mnohonásobnou mistryní České republiky v běžeckém lyžování a biatlonu v kategorii starších žákyň. Bavili jsme se nejen o úspěších, ale i tvrdé dřině, která za vším stojí a o velkých životních rozhodnutích, které bude muset Eliška brzy učinit.

Úspěchy v biatlonu lemují i další rozhovor, který nám poskytla letošní dvojnásobná juniorská mistryně světa v tomto populárním sportu Tereza Voborníková. I ona má vrchlabské kořeny, nyní žije nedaleko odsud v Hostinném.

Vrchlabí v zimě nežilo jen lyžováním, ale i hokejem. Vrchlabskému hokejovému Áčku se však sezóna příliš nepovedla a mužstvo se ani neprobojovalo do play-off. O možných příčinách, ale i důsledcích tohoto nezdaru jsme se bavili se sportovním manažerem klubu Jiřím Jakubcem.

V březnu proběhl na vrchlabských školách unikátní projekt TýDen bez odpadů, během něhož například jezdili žáci i na skládku do Dolní Branné. Byli jsme jim v patách a průběh těchto exkurzí jsme pro vás zachytili v reportáži.

Druhou část obsahu magazínu tvoří materiály spojené s válkou na Ukrajině, utrpením tamních obyvatel a pomocí, kterou jim lidé z Vrchlabí a jeho okolí poskytují. V tuto dobu už žijí mezi námi desítky možná i stovky Ukrajinců, kteří museli utéci ze svých domovů před ničivou válkou. Přinášíme jejich první ohlasy, ale i výpovědi těch, kteří jim pomáhají.

V polovině dubna oslavíme svátky jara – Velikonoce. Požádali jsme proto o rozhovor evangelického faráře Michaela Pfanna, který nám popsal tajemství halící tento významný svátek nejen věřících lidí, ale zároveň prozradil, jak se evangelický sbor zapojil do pomoci uprchlíkům z Ukrajiny.

Nové Vrchlabinky si vyzvedněte již během dneška na vašich tradičních odběrných místech. Přejeme vám čtení plné inspirace i zamyšlení.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Petr Ticháček, Anton Martinec, Antonín Kašpar