Středa

24. července 2024

Nyní

15°

Zítra

12°

Svátek má

Novým ředitelem Aquacentra ve Vejsplachách se stane Jiří Dušek

15. 4. 2022

page.Name
Příspěvková organizace Aquacentrum Vrchlabí, která bude ve Vejsplachách provozovat (nyní ještě stále budovaný) krytý bazén, bude mít od léta nového ředitele. Rada města do této funkce s účinností od 1. července jmenovala Jiřího Duška. Webu Vrchlabinky.cz to potvrdil místostarosta Alfréd Plašil (Volba pro město), který je dočasným ředitelem Aquacentra v současné době.

Podle Plašila se do výběrového řízení na ředitelskou pozici přihlásilo celkem devět uchazečů. Finální výběr pak provedla Rada města, která má jmenování a odvolání ředitelů příspěvkových organizací ve své kompetenci. „Jiří Dušek se ze všech kandidátů svojí představou o provozu bazénu nejvíce blížil představě členů rady města,“ zdůvodnil Plašil rozhodnutí radních.

Přestože se Dušek své funkce ujme až na začátku prázdnin, bude se podle Plašilových slov již nyní „zúčastňovat kontrolních dnů na stavbě bazénu, bude tvořit tým spolupracovníků, seznámí se s provozně ekonomickou analýzou provozu bazénu, s projektovou dokumentací, upřesní svůj manuál kroků, potřebných ke zdárnému zahájení provozu, bude se podílet na rozhodnutích týkajících se stavby ve vztahu k provozu“.

Výše Duškova platu bude stanovena platovým výměrem, kdy bude zařazen do 11. platové třídy. V této třídě činí základní plat pro zaměstnance bez praxe 22 980 korun a jeho výše se pak zvyšuje podle délky praxe. Ke svému platu bude Dušek ještě dostávat osobní příplatek a odměny. „Ostatní bude záležet na schopnostech ředitele, jak se popere s ekonomikou provozu, jak bude nápaditý při prezentaci Aquacentra ve vztahu k návštěvnosti a na dalších ukazatelích. Konečná výše jeho mzdy bude odvislá od hospodářského výsledku,“ dodal Plašil.

Vzhledem k tomu, že Aqacentrum ještě není dostavěno, bude z rozhodnutí Rady města nový ředitel od 1. července zprvu pracovat na poloviční úvazek a ten se pak bude navyšovat podle aktuálních potřeb.

Jiří Štefek
redakce@vrchlabinky.cz
Foto: Vizualizace Město Vrchlabí