Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

14°

Zítra

17°

Svátek má

FOTO: Hokejová hala hostila turnaj dětí ze stacionářů a diakonií v Boccie

25. 5. 2022

FOTO: Hokejová hala hostila turnaj dětí ze stacionářů a diakonií v Boccie 17 snímků
Vrchlabská hokejová hala dnes dopoledne hostila turnaj ve sportu, který je od hokeje na hony vzdálený. Oním sportem byla Boccia, což je sport podobný francouzské pétanque určený lidem s tělesným postižením.

Turnaje, jehož pořadatelem byl Jiří Cupák, někdejší ředitel vrchlabské Diakonie Českého červeného kříže a současný ředitel úseku běžeckého lyžování v Českém hnutí speciálních olympiád, se v útrobách hokejové haly zúčastnilo celkem 13 týmů z Podkrkonoší.

"Každý soutěžní tým je složen ze tří hráčů a jednoho náhradníka. Členové týmů jsou děti ze stacionářů, dětských domovů nebo diakonských škol," říká Cupák s tím, že minulé ročníky se hrály v tělocvičně a letošní turnaj je v hokejové hale poprvé.

A jaká jsou pravidla? Hráči mají k dispozici dobře uchopitelné kožené míčky červené a modré barvy, podle nichž jsou rozděleni v družstvech. Důležitou roli hraje bílý míček, tzv. „Jack“, jeho vhozením do pole určený hráč zahajuje hru, ostatní se pak postupně snaží dostat míčky své barvy co nejblíže k Jacku. Vyhrává ten, jehož míčky jsou u Jacka v početní převaze. 

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz