Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

15°

Zítra

18°

Svátek má

Je to doma! Lukáš Čížek dobyl kulinářský piedestal a je Kuchařem roku

25. 5. 2022

page.Name
Lukáš Čížek usedl na kuchařský trůn! Šéfkuchař a majitel vrchlabské vyhlášené restaurace Farma fish and steak zvítězil společně se svým Commis Vojtěchem Práškem v celostátní gastronomické soutěži Kuchař roku 2022/2023, kam se probojovala desítka nejlepších kuchařů z celé země. "Je to doma, za chvíli budeme slavit," hlásil před pár okamžiky webu Vrchlabinky.cz šťastný vítěz ještě od volantu na cestě z Prahy.

Do soutěže, kterou hostilo výstaviště v pražských Letňanech, si Lukáš Čížek přichystal atraktivní tříchodové menu. Jako předkrm připraví Variaci z mrkve se sýrovým mousse, kerblíkovým olejem a pomerančovým glazé, hlavní chod pojmenoval jako telecí ořech v úpravě sous-vide, masový quiche, křepelčí žloutek 63°, zauzené bramborové pyré, glazírovaná sezónní zelenina, telecí jus a koprová pěna a konečně servírovaný dezert ponese název čokoládový ganache s malinovým sorbetem, vanilkovým krémem, rybízovým gelem a sušenkovou drobenkou.

Lukáš Čížek už v minulosti uspěl v celé plejádě soutěží a má doma řadu prestižních ocenění svého umění z českých i zahraničních soutěží. Ale přesto do této soutěže šel s plným nasazením a s nejvyššími ambicemi. A povedlo se. Veni, vidi, vici!

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Facebook Lukáše Čížka