Pátek

19. dubna 2024

Nyní

-1°

Zítra

Svátek má

Je tu Motorkářské požehnání. Náměstí ovládnou silné motory a rockový kotel

1. 5. 2022

Je tu Motorkářské požehnání. Náměstí ovládnou silné motory a rockový kotel 5 snímků
První sobota v květnu bude již tradičně patřit všem motorkářům a milovníkům adrenalinu. Po dvouleté pauze způsobené pandemií covidu pořádají přátelé jedné stopy ve Vrchlabí populární Motorkářské požehnání. Ojedinělou akci pod kopcem Žalý, která každoročně láká stovky nadšenců silných strojů jak z českých koutů, tak ze zahraničí.

Výjimečné setkání, které téměř před dvaceti lety začínalo za restaurací Sklípek na prašném parkovišti, se vypracovalo na jednu z nejvýznamnějších akcí svého druhu v České republice. 

„Součástí rojení motorek je jejich tradiční požehnání do nové sezóny, o které se postará pan farář z kostela svatého Vavřince. Po samotném duchovním aktu se motorkáři v kožených bundách s kapkami svěcené vody za výživného hukotu motorů vydávají na tradiční spanilou jízdu po Krkonoších,“ říká moderátor akce Petr Ticháček.

Soutěž o vstupenky

Chcete jít na večerní koncerty zadarmo? Máme pro vás soutěž o deset vstupenek! Základem bude správně odpovědět na soutěžní otázku.

Více ZDE.

Letošní ročník motorkářského požehnání nabídne odpolední a večerní našlapaný hudební program. Areál na náměstí bude otevřen v 16 hodin a o hodinu později program odstartuje revivalová kapela Alibi Rock. V 19 hodin na pódium nastoupí De Bill Heads a o půl desáté přijde čas na zlatý hřeb večera, kterým bude koncert kapely Wohnout. Pomyslný zvonec akci zazvoní o půlnoci.

 

Další informace se dozvíte ZDE.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Motorkářské požehnání