Pondělí

24. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Květnové Vrchlabinky jsou tady! Čekají na vás na tradičních odběrných místech

2. 5. 2022

page.Name
V pondělí dopoledne opustila trutnovskou tiskárnu Pratr zásilka 3000 kusů květnového vydání magazínu Vrchlabinky. Čerstvé výtisky o 44 stránkách zamířily do Vrchlabí a již na vás čekají na tradičních odběrných místech. A o čem se ve Vrchlabinkách dočtete v čase rozkvetlých stromů a bzučících včel?

Když vám požár před očima zničí firmu, máte v podstatě jen dvě možnosti. Buď to celé definitivně zabalit a jít dělat něco jiného, nebo zatnout zuby a zkusit to celé od znovu. Před stejnou volbou stál i Petr Vašíček, generální manažer jilemnické společnosti Hilding Anders ČR, která patří mezi největší výrobce matrací v České republice. Petr Vašíček se rozhodl pro druhou možnost. Ve velkém rozhovoru popisuje celý příběh znovuzrození firmy, ale odtajňuje i její ambiciózní plány do budoucna.

Martina Wirthová již dva roky šéfuje laboratoři ve vrchlabské nemocnici. Popsala nám svoji každodenní práci a proměnu nároků na tuto profesi z pohledu dosaženého vzdělání i zdravotnického systému. Vyznává se též, že je ráda, že úkolem pracovníků laboratoře není předávat výsledky přímo pacientům.

A teď z jiného soudku. Na obrazovkách TV Nova se každý všední den objevuje populární vědomostní soutěž Na lovu. Mezi obávané lovce patří i Jakub Kvášovský, učitel na vrchlabské základní škole. V rozhovoru s naší kolegyní Gábinou Jakoubkovou dkryl zákulisí této soutěže, ale též prozradil, u čeho relaxuje ve svém volném čase.

Víte, co je to Kyokushin karate? Že ne? Miroslav Khuda vám to prozradí. Je totiž jeho trenérem. Původem je z Ukrajiny, ale dlouhodobě žije v Česku. V Kyokushinu karate dosáhl černého pásu a mnoha zápasnických úspěchů, je mimo jiné trojnásobným mistrem České republiky v plnokontaktním karate nebo finalistou ostravského turnaje v thajboxu. Ve Vrchlabí a Rudníku vede vlastní školu bojových umění Okami Team. Ve velkém rozhovoru hovoří o tom, co pro něj karate znamená, kam směřuje dál a vyjadřuje se také k současné situaci v rodné zemi.

V květnových Vrchlabinkách je však toho ještě více. Zastavte se na tradičních odběrných místech pro svůj výtisk a přesvědčte se na vlastní oči.

Příjemné a inspirativní čtení vám přeje redakce Vrchlabinek.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Jiří Štefek, Petr Ticháček, Antonín Kašpar, Miloš Šálek, archiv Jakuba Kvášovského