Neděle

26. května 2024

Nyní

10°

Zítra

13°

Svátek má

Na nabídku města prodat pozemek na Kalvárii zareagoval jeden zájemce

14. 1. 2022

page.Name
Do konce ledna by mohlo být rozhodnuto, zda se v lokalitě Kalvárie začne realizovat projekt „Trepka“ či nikoliv. Na nabídku vrchlabské radnice k prodeji zdejších pozemků totiž zareagoval jeden zájemce. Vyplývá to z vyjádření místostarosty Alfréda Plašila (Volba pro město) pro web Vrchlabinky.cz. O jakou firmu se jedná či jak vypadala její nabídka však Plašil neuvedl.

„Informace o průběhu výběrového řízení zatím nejsou veřejné. Nejprve by měl být informován subjekt, který se do něj přihlásil a až následně veřejnost,“ uvedl Plašil. „O výsledku výběrového řízení byli informováni členové majetkové a bytové komise, kteří doporučili radě města další postup. Po jednání rady města, které se uskuteční 26. ledna 2022, lze veřejnost oficiálně informovat,“ dodal Plašil.

Město Vrchlabí zveřejnilo svůj zájem prodat za účelem investorské výstavby svoje pozemky v lokalitě Kalvárie loni na podzim. Za metr pozemku město požadovalo od developera minimálně 4 000 korun. Starosta města Jan Sobotka tehdy v rozhovoru pro Vrchlabinky připustil, že zde vyprojektované domy budou vhodné spíš k rekreaci než pro dlouhodobé bydlení. Zároveň však dodal, že město může od realizace celého projektu ustoupit.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Vizualizace: MěÚ Vrchlabí