Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Pestrý mix v lednových Vrchlabinkách: Malátný, Mrázek či Jeriová-Pecková

3. 1. 2022

page.Name
Začal nový rok 2022 a ním s přichází i lednové vydání magazínu Vrchlabinky. Na 32 stranách přináší tradičně pestrou paletu článků a rozhovorů se zajímavými osobnostmi z mnoha odvětví. A na co se mohou čtenáři těšit tentokrát?

Kapela Chinaski je jednou z nejznámějších a nejpopulárnějších kapel v novodobé éře české hudební scény. Ve svém repertoáru má i známou píseň, která nese i název „Vrchlabí“. Nejen o tom jsme si povídali s frontmanem kapely Petrem Malátným.

„Vrchlabané by měli být pyšní na to, jaké zde máme zaměstnance. Ti lidi jsou zvyklí neskutečně makat a mají k nemocnici hezký vztah. A to se mi na nich moc líbí. Dobře se mi s nimi pracuje.“ Takto hodnotí své podřízené ředitel vrchlabské nemocnice Michal Mrázek. Liberecký rodák ve velkém rozhovoru bilancuje uplynulý rok, zamýšlí se nad očkováním proti covidu a popisuje, že je kdykoliv připraven obléknout se do bílého a postavit se nad operační stůl.

Jak již je ve Vrchlabinkách tradicí, tak i v tomto čísle věnujeme velký prostor sportu. Bilanční rozhovor nad svojí skvělou kariérou nám poskytla vynikající běžkyně na lyžích Květa Jeriová-Pecková. O provozu lyžařského areálu ve Vejsplachách hovoříme s Romanem Charvátem a Karel Grossmann nás zavede do svého centra Fitness Spektrum.

Nové Vrchlabinky vycházejí v pondělí 3. ledna a jsou pro vás k odběru připraveny na tradičních odběrných místech.

Krásné a inspirativní čtení přeje redakce.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Archiv kapely Chinaski