Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

24°

Svátek má

Skiareály opět rozjedou svůj provoz, ve Vejsplachách však jsou omezení

7. 1. 2022

page.Name
Od středy se opět vrátilo zimní počasí, které s sebou kromě nízké vrstvy přírodního sněhu přineslo i možnost opět spustit zasněžovací techniku. Provozovatelé lyžařských areálů této možnosti využili a stále využívají a proto o nadcházejícím víkendu se opět na svah a do bílé stopy mohou vydat milovníci zimních sportů. Sněhové podmínky však ještě mají k ideálu daleko a lyžaři proto musí počítat s některými omezeními.

Areál Kněžický vrch bude od soboty opět v plném provozu. Skiareál Herlíkovice - Bubákov je v provozu pro denní lyžování 8:30 - 16:00 hod. Lyžaři budou mít k dispozici lanovku Herlíkovice - Žalý, lyžařský vlek Herlíkovice MAX, lyžařský vlek Herlíkovice 500, kabinku Bubákov, lanovou dráhu Bubákov a lyžařský vlek Bubákov 800. V areálu o tomto víkendu zatím není v plánu večerní provoz.

V provozu je i lyžařský areál na Benecku. Od soboty 8. ledna bude opět každý den večerní lyžování i na lanovce Kejnos. Provozovatelé areálu hodlají využít noční mrazy k dosněžování sjezdovek, aby brzy mohli znovuotevřít i sjezdovku Liška.Milovníci běžeckého lyžování musejí v areálu ve Vejsplachách počítat s omezeným množstvím tratí. „Do pátečního rána se nám povedlo doplnit po oblevě značně oslabené zásoby v hromadách v další části okruhu (jižně od Charvátova kopce a přes všechny tři mosty), a následně jsme přesunuli děla abychom mohli doplnit sníh na stávající části tratě. Na sobotu se pokusíme připravit trať tak, aby byl sjízdný stadion a část okruhu přes mosty. Proto prosíme, nejezděte přes kabely a hadice pod děly a na okruh nastupujte od lávky a přes stadion. Po doplnění sněhu od Charvátova kopce k parkovišti přesuneme děla na stadion a budeme pokračovat v dovýrobbě sněhu (letos už potřetí) na stadionu. Jak se to bude dařit, postupně budeme tratě zprovozňovat. Na závěr necháme oba úseky podél lesa za dřevěným mostem a střelnici,“ vzkazují provozovatelé areálu.

redakce@vrchlabinky.cz
Foto: Jiří Novák, Jiří Štefek