Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Vrchlabinky představují projekt s odpady, nové sportovní třídy i netradiční rekord

1. 2. 2022

page.Name
S příchodem února tu je opět nové vydání magazínu Vrchlabinky. Na 32 stranách přináší – jak je již tradicí – tematicky pestré čtení. V nových Vrchlabinkách se věnujeme například odpadovému hospodářství, školství, dobrodružnému cestování, netradičnímu sportu i netradičnímu rekordu. Pojďme si některé články představit podrobněji.

Ve Vrchlabí se bude v roce 2035 produkovat nejméně komunálního odpadu na jednoho obyvatele v celé České republice. Místo současných 200 kilogramů to bude polovina. Nástrojem k dosažení tohoto cíle mají být chytrá řešení redukující množství vyprodukovaného odpadu, ale rovněž změna spotřebního chování lidí. Více o celém ambiciózním projektu prozradil Tomáš Vrbata, městský zastupitel a předseda výboru pro životní prostředí.

A nyní sport. Talentované a pohybově nadané děti, které po letních prázdninách budou nastupovat na druhý stupeň a zvažují studium ve sportovní třídě, si budou moci vybrat, na jaké základní škole ve Vrchlabí by chtěly studovat. Od nového školního roku totiž otevře v 6. ročníku sportovní třídu také základní škola Školní na Liščím kopci. Hovořili jsme o tom s ředitelem školy Jaroslavem Plevou.

Ve Vrchlabí se daří sportům všeho druhu. Nejen lyžování, hokeji či biatlonu, ale i petanku. Místní petankáři patří mezi nejlepší v republice. A vzhledem k tomu, že mají úspěchy a jsou početní, podařilo se jim získat i zázemí pro zimní hraní, a to v prostorách bývalého Divadelního klubu.

Z dalšího obsahu by čtenáři neměli přehlédnou rozhovor se Zdeňkem Vraštilem o jeho zvláštní zálibě, kterou byl výstup či výjezd na Žalý. V loňském roce na něj takto vystoupal 275krát. A opravdovou lahůdkou je vyprávění Matěje Břeského o jeho cestách do Afriky, kde zrealizoval nejeden bohulibý projekt.

Podtrženo sečteno, únorové Vrchlabinky jsou opět našlapané skvělými materiály, mezi nimiž si najde to své opravdu každý. Na obvyklých odběrných místech budou pro vás připraveny od pondělí 1. února.

Příjemné a inspirativní čtení přeje redakce Vrchlabinek!

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Petr Ticháček, Jiří Štefek, archiv Zdeňka Vraštila