Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Výstavba krytého bazénu ve Vejsplachách nabírá kvůli nepřízni počasí skluz

19. 1. 2022

page.Name
Rozmary a prudké výkyvy počasí z posledních týdnů si pohrávají nejen s náladou milovníků zimních sportů, ale i s harmonogramem výstavby krytého bazénu ve Vejsplachách. Už nyní je možné hovořit o skluzu v řádu několika týdnů, vedení města si je toho vědomo a v případě nedodržení termínů hrozí sankcemi. Podle stavbařů jsou na vině právě výkyvy počasí. O celé záležitosti informoval Český rozhlas.

Dělníci na stavbě v těchto dnech budují zastřešení nad bazénovou halou. To už podle původních plánů mělo být hotové do příchodu zimy. „Bylo to v plánu, ale kvůli počasí se nám to zatím nepodařilo. Bojujeme s tím počasím, ať už je to sníh, silný vítr, mrazy. Děláme prostě, co můžeme, uvedl v Českém rozhlase zástupce vedoucího stavby Dominik David.

Podle radnice přitom zastřešení musí být hotové do konce ledna. „Tohle je vlastně posunutí harmonogramu a to už je taková kritická hodnota. Nejdůležitějším bodem je mít odlitou střechu nad bazénem a zkrátka, aby do budovy nezatékalo. Aby se mohla stavba temperovat a mohla se začít dělat technologie. Protože jinak není šance, aby se to stihlo,“ uvedl v reportáži Českého rozhlasu místostarosta Alfréd Plašil (Volba pro město), který je zároveň ředitelem Aquacentra, a to do doby než z výběrového řízení vzejde jeho nové vedení.

Stavbaři věří, že vše nakonec přece jen stihnou a jsou v případě potřeby sáhnout k nočním směnám, přesto místostarosta Plašil už avizoval, že pokud nebude dodržen závěrečný termín, město přistoupí k sankcím, které by v prvním sledu mohly být v řádech stovek tisíců korun.

Definitivní „ano“ výstavbě bazénu řekli zastupitelé města Vrchlabí na svém zasedání v úterý 15. prosince 2020 v sále kulturního domu Střelnice. Pro výstavbu hlasovali všichni zastupitelé zvolení za ZVON a Volbu pro město s výjimkou Tomáše Vrbaty (ZVON), který se hlasování zdržel. Proti se vyslovila čtveřice zastupitelů z hnutí Vrchlabí do toho!

Smlouvu se zhotovitelskou firmou Metrostav DIZ město uzavřelo v březnu loňského roku. Cena díla ve smlouvě byla stanovena na 188 211 767,60 Kč bez daně z přidané hodnoty a dílo by mělo být nejpozději dokončeno do konce října letošního roku.

V rozpravě před hlasováním starosta města Jan Sobotka (ZVON) uvedl, že město počítá s tím, že provoz bazénu bude ztrátový a bude ho potřeba dotovat 1,5 až 2,5 miliony korun ročně. Podle studie, kterou si Vrchlabí nechalo zpracovat, se počítá s tím, že základní vstupné na 1,5 hodinu by mohlo činit 150 korun.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Ilustrační vizualizace: Město Vrchlabí