Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

15°

Zítra

17°

Svátek má

Lukáš Čížek vybojoval s národním týmem kuchařů na šampionátu dva bronzy

30. 11. 2022

Lukáš Čížek vybojoval s národním týmem kuchařů na šampionátu dva bronzy 13 snímků
Lukáš Čížek, majitel a šéfkuchař vrchlabské vyhlášené restaurace Farma fish and steak, dosáhl ve své kariéře na další významnou metu. Společně s dalšími členy Národního týmu kuchařů (Czech National Culinary Team) vybojoval na Světovém poháru v Lucembursku dva bronzy.

Vrcholného klání Culinary world cup 2022, které se koná od 26. listopadu do 1. prosince v Lucembursku, se zúčastnilo patnáct týmů z celého světa. Český tým, jehož členem se stal Lukáš Čížek letos v létě, vybojoval dvě bronzové medaile.

První bronz získal v kategorii Chefs Table. "Byla to 12tiporcová rautová mísa, k tomu salát, omáčky, máslíčko a pečivo. Pak jsme dělali k tomu ještě tříchodé menu," uvedl z Lucemburska pro Vrchabinky.cz Lukáš Čížek, který během šampionátu zajišťoval technickou část přípravy a výdeje jídel.

Druhou bronzovou medaili pak národní tým vybojoval v soutěži "Hot kitchen", při níž připravoval tříchodé menu pro 110 osob na čas.

Pro Lukáše Čížka je zisk medailí na světovém poháru dalším velkým letošním úspěchem. Na konci května totiž zvítězil v celostátní gastronomické soutěži Kuchař roku 2022/2023, do níž se probojovala desítka nejlepších kuchařů z celé země. Tento titul mu následně otevřel dveře do Národního týmu kuchařů.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Lukáš Čížek