Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

10°

Zítra

12°

Svátek má

Otevřená škola, vzpomínky a výčet úspěchů. Základka slavila dvě výročí

7. 11. 2022

Otevřená škola, vzpomínky a výčet úspěchů. Základka slavila dvě výročí 21 snímků
Základní škola na náměstí Míru (dříve například i ZŠ Zdeňka Nejedlého) si dnes připomněla hned dvě kulatá významná výročí - 160 let od svého vzniku a rovné půlstoletí trvalého fungování sportovních tříd.

Během dopoledne mohli zájemci v rámci Dne otevřených dveří nahlédnout do jakékoliv třídy i během vyučovacích hodin, aby se podívali v jakém prostředí se dnes děti učí a jak probíhá samotná výuka.

Úderem 13. hodiny pak začalo slavnostní setkání v aule školy, kterého se vedle ředitele školy Petra Jindřicha a dalších pedagogů zúčastnil i starosta města Jan Sobotka, bývalá ředitelka školy Jaroslava Hlaváčková, významní bývalí trenéři Aleš Suk a Petr Jireš a samozřejmě rodiče.

Po úvodní pěvecko-recitační kulturní vložce se slova postupně ujali Petr Jindřich, Jan Sobotka a Jaroslava Hlaváčková, kteří přiblížili četné změny, jimiž škola prošla, ale zavzpomínali i na samotné začátky sportovních tříd, z nichž během desítek vzešlo mnoho úspěšných sportovců, kteří reprezentovali Vrchlabí i Českou republiku daleko za hranicemi naší země.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz