Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

24°

Svátek má

Aquacentrum muselo po sedmi hodinách kvůli závadě přerušit svůj provoz

27. 12. 2022

page.Name
Provoz nového vrchlabského Aquacentra, které bylo dnes dopoledne otevřeno, musel být po sedmi hodinách kvůli technické závadě na rozvaděči elektřiny přerušen. Akvacentrum začalo po nahlášení závady fungovat v nouzovém režimu, návštěvníci spořádaně objekt opustili, uvedl místostarosta Vrchlabí Alfred Plašil. Na odstranění závady stále pracuje odborná firma. Ještě dnes večer by podle ředitele Jiřího Duška mělo být jasno, jestli bude zítra probíhat normální provoz nebo se odstávka prodlouží.

"Došlo k technické závadě na vstupu do rozvodny elektrické energie v objektu akvacentra. Nikomu se nic nestalo, nikdo z návštěvníků ohrožen nebyl," řekl Plašil.

Provozovatel, městská organizace Aquacentrum Vrchlabí, sestavila seznam návštěvníků, kterých se výpadek dotkl a bude se jednat o jejich kompenzaci. "Bude se to řešit, až půjde elektřina, až po obnovení provozu návštěvnického systému," řekl Plašil. Radnice podle něj začala závadu řešit s dodavatelem stavby v rámci reklamačního řízení. "Nyní musí servis zjistit, kde se stala chyba a jakým způsobem lze rozvaděč uvést do provozu," řekl Plašil.

Podle ředitele Jiřího Duška první den svého provozu Aquacentrum přivítalo 305 návštěvníků. "Opravy stále probíhají. Předpokládám, že dnes ve večerních hodinách budeme vědět, co se bude dít dál," uvedl Dušek pro web Vrchlabinky.cz.

Pokud se dnes podaří závadu odstranit, otevře se Aquacentrum ve středu v 10 hodin. Otevírací doba je 27. až 29. prosince od 10:00 do 20:00, 30. prosince od 10:00 do 21:00, na Silvestra od 10:00 do 14:00 a v neděli 1. ledna bude zavřeno.

Jiří Štefek s využitím ČTK
jiri@vrchlabinky.cz