Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

24°

Svátek má

Končíme! Tradiční Řemeslné pátky byly kvůli nezájmu lidí zrušeny

7. 12. 2022

page.Name
Řemeslné pátky, které se od poloviny září konaly každý pátek v tržnici vedle Družby, byly pro nezájem lidí zrušeny. Na facebookovém profilu to oznámily jejich provozovatelky ze skupiny Vrchlabské flerjarmarky. Ty si přitom od této akce slibovaly oživení tohoto tradičního obchodního prostranství.

„Řemeslné pátky v tržnici ve Vrchlabí byly pro nezájem ZRUŠENY. Děkujeme za pochopení a přejeme krásné Vánoce,“ uvedly organizátorky na svém facebookovém profilu.

Zveřejněný příspěvek pak rozpoutal diskusi, ve které například zazněl názor, že se Řemeslné pátky měly spojit s farmářskými trhy na náměstí, že tržnice vedle Družby byla málo prezentována jako místo konání této akce a nebo že doba konání byla pro lidi nevyhovující. Pro úplnost dodejme, že Řemeslné pátky probíhaly každý pátek mezi 10. a 16. hodinou.

Na vznesené připomínky organizátorky hned reagovaly. „Místo bylo nevyužité. Výhodou je, že je zastřešené, osvětlené, má wc. Nemusely jsme stavět stánky a psát žádosti na radu o zábor prostranství, spoléhat se na počasí..… Myslely jsme, že si lidi zvyknou chodit tam. Nevadí, je to zkušenost,“ napsaly v diskusi.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Jiří Novák