Úterý

18. června 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Chirurgie ANSA Vrchlabí se stala součástí skupiny Penta Hospitals

20. 10. 2022

page.Name
Chirurgická klinika ANSA ve Vrchlabí se stala součástí Penta Hospitals. Skupina tak v České republice pokračuje v posilování své pozice ve zdravotnickém segmentu.

"My se dlouhodobě snažíme hledat především synergii mezi potenciální investicí a našimi
stávajícími zařízeními. Což je přesně to, co s sebou začlenění ANSA do naší skupiny přináší," říká Barbora Vaculíková, generální ředitelka Penta Hospitals CZ. Skupina totiž má ve městě vlastní nemocnici, jejíž se součástí se ANSA stane. Zároveň tak doplní nemocniční portfolio výkonů o další služby pacientům.

"Přidaná hodnota tohoto pracoviště je odlišnost od standardního nemocničního provozu. Pacienti jsou zde odoperování a do 24 hodin opouští zařízení. Provádí se zde proto výkony, které nevyžadují delší hospitalizaci, například artroskopie, operace kýly, křečové žíly, ale součástí operativy je i plastická chirurgie," vysvětluje lékař a zároveň ředitel Nemocnice Vrchlabí Michal Mrázek.

Klinika ANSA sídlí přímo v historickém centru Vrchlabí zhruba 300 metrů od nemocnice a to zároveň nabízí také možnost personální kooperace oběma směry. Zatímco nemocnice se například dosud nezabývala plastickou chirurgií, v posledním roce se jí podařilo vybudovat úspěšné ortopedické pracoviště s týmem zkušených lékařů v čele s primářem Janem Hendrychem a řadou špičkových operatérů, včetně například profesora Tomáše Trče. A právě toto pracoviště může významně pomoci posílit dosavadní operativu kliniky ANSA

„Rádi bychom ANSU obohatili o další možné metody, které by na tomto pracovišti byly realizovatelné, například nanoartroskopie, které jsou velkým trendem. Do budoucna by se nám líbila i jednodenní gynekologie, která tady ve Vrchlabí dosud chybí. Kromě výše zmíněné synergie, z které můžeme oboustranně těžit, je vstup do ANSA také indikátorem toho, že vrchlabská nemocnice je stabilní, silný partner, který se chce a může rozvíjet a z toho mohou profitovat pacienti i personál,“ uzavírá Mrázek.

(TZ Penta Hospitals)