Sobota

13. července 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Říjnové Vrchlabinky: šéf Horské služby, trenérka lyžování i organizátorka swapů

3. 10. 2022

page.Name
Desátý měsíc letošního roku je zde a s ním i nové – již 51. vydání – magazínu Vrchlabinky. Po hektických předvolebních měsících konečně přichází tematické zklidnění a s ním i nabídka pestré palety článků z rozmanitých oblastí. A o čem se na 32 stránkách nového vydání Vrchlabinek, které právě dnes vychází, dočtete?

Již samotná titulní strana napovídá, že hlavní rozhovor tohoto čísla jsme věnovali novému náčelníkovi Horské služby Krkonoše Pavlu Cingrovi. Dlouholetý záchranář, milovník a také znalec hor, lavinový expert a skialpinista se rozhovořil o fungování horské služby, volbě náčelníka, svých zkušenostech z hor, ale i nebezpečích, která naše krásné pohoří dokáže přinést.

A nyní z jiného soudku. Do kalendáře vrchlabských oblíbených se již pevně zařadil Food SWAP nebo SWAP oblečení. Duší těchto akcí a jednou z jejich hlavních organizátorek je Vanda Nováková. Popsala nám, jak se k myšlence pořádání swapů dostala, a přemítá, jak Vrchlabáci postupem času tento nový druh akcí přijali za svůj.

Přestože ještě nenapadl sníh a do příchodu zimu ještě nějaký ten týden schází, lyžaři všech věkových kategorií už se intenzivně chystají na novou sezonu. A platí to i o těch nejmenších. O dětech z hor se totiž dříve říkávalo, že se narodí s lyžemi na nohou a svůj volný čas tráví v zimě na sněhu. Přestože tato představa již neplatí zcela, je mezi dětmi ve Vrchlabí o lyžování stále nemalý zájem. Zásluhu na tom mají i kroužky, v nichž se děti učí základům běžeckého lyžování. A právě v čele takové přípravky stojí i Jarmila Kliková. Je to sice rodila Pražačka, ale pokud někdo stojí u prvních krůčků vrchlabských ratolestí na běžkách, je to právě ona.

V obsahu jsme samozřejmě nezapomněli ani na historický úspěch českých hokejistek, které přivezly bronz z mistrovství světa a byla u toho i vrchlabská rodačka Karolína Erbanová. Shrnujícím článkem se ještě vracíme i k nedávným komunálním volbám, které ve Vrchlabí opět vyhrálo hnutí ZVON.

Redakce Vrchlabinek vám přeje inspirativní čtení a hezký podzim, pokud možno bez bacilů.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz