Pátek

19. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Starostou Vrchlabí byl zvolen Jan Sobotka. Vedení města zůstává stejné

19. 10. 2022

page.Name
Vše zůstalo při starém. Zastupitelé na dnešním ustavujícím zasedání zvolili úplně stejnou sestavu, která řídila Vrchlabí i v minulém volebním období. Starostou byl zvolen Jan Sobotka (ZVON) a jako jeho zástupci byli ve funkcích potvrzeni Alfréd Plašil (Volba pro město) a Michal Vávra (ZVON). Beze změny zůstalo i složení Rady města, jejímiž členy vedle starosty a místostarostů budou i v dalších čtyřech letech Milan Dejmek, Milena Dušková, Luboš Dlabola a Bedřich Hanousek.

Oproti minulým letům se při hlasování muselo vedení města spolehnout pouze na hlasy členů ZVONu a Volby pro město, které tvoří staronovou zámeckou koalici. Starosta Jan Sobotka v tajné volbě získal 14 hlasů, jeho protikandidát Lukáš Teplý (Vrchlabí do toho!) obdržel sedm hlasů. Obdobné to bylo i při volbě radních. Před samotnou volbou jednotlivých členů vedení města zastupitelstvo odmítlo z důvodu finančních úspor změnit pracovní režim místostarostů, aby jeden z nich byl uvolněný a druhý neuvolněný.

Větší shoda už byla nalezena při volbě většiny vedení výborů zřízených zastupitelstvem. Předsedou Výboru pro životní prostředí byl zvolen Tomáš Vrbata (ZVON), předsedou Kontrolního výboru Jana Michlová (Vrchlabí do toho!) a předsedou Výboru pro vzdělání a inovace Lukáš Teplý (Vrchlabí do toho!). Zatímco tito tři noví šéfové ve volbě prošli hladce hlasy napříč celým zastupitelstvem, staronový předseda Finančního výboru Miloslav Švestka (ZVON) obdržel jen 14 hlasů členů zámecké koalice.

Zastupitelé si rovněž schválili, že každý z nich dostane za výkon své funkce měsíční odměnu 1500 korun hrubého, radní si pak přijdou na 7000 korun za měsíc.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Jiří Novák