Pátek

14. června 2024

Nyní

14°

Zítra

19°

Svátek má

FOTO: Výstava fotografií na náměstí mapuje národní olympijské triumfy

4. 2. 2022

FOTO: Výstava fotografií na náměstí mapuje národní olympijské triumfy 12 snímků
Dvacet panelů a na nich přes 150 velkoformátových fotografií, které mapují největší československé a české úspěchy na zimních a letních olympijských hrách. To je základní charakteristika výstavy sportovních fotografií z dílny České tiskové kanceláře, která se ode dneška nachází na vrchlabském náměstí TGM.

Jednotlivé fotografie jsou opatřeny i komentářem, které návštěvníky výstavy uvedou do dobových reálií či ozřejmí okolnosti, v nichž se úspěch odehrál. Mezi vystavenými trumfy samozřejmě nechybí český hokejový triumf v Naganu, úspěchy českých biatlonistů, zlatý finiš Kateřiny Neumannové v Turíně, fenomenální úspěchy Lukáše Krpálka či Věry Čáslavské.

Pro potřebu vrchlabské výstavy byla expozice nazvaná Olympijské okamžiky rozšířena ještě o jednu speciální plochu věnovanou olympijským úspěchům místních rodáků.

Na tomto zvláštním panelu si budou moci diváci připomenout triumfální návraty z posledních dvou zimních olympiád v podání snowboardistky Evy Samkové, biatlonisty Michala Krčmáře a rychlobruslařky Karolíny Erbanové. Ale také běžkyni na lyžích Blanku Paulů, která do Vrchlabí přivezla v roce 1984 první olympijskou medaili, když v Sarajevu československé závodnice vybojovaly stříbro ve štafetě.

Výstava na vrchlabském náměstí TGM potrvá do začátku března.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz