Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Nové Vrchlabinky představují investora, vrchní sestru i TýDen bez odpadů

28. 2. 2022

page.Name
Čtyři únorové týdny utekly jako voda a se začátkem nového měsíce tu je i březnové vydání magazínu Vrchlabinky. Již čtyřiačtyřicáté číslo časopisu na celkem 36 stranách přináší pelmel důležitých informací, novinek a silných lidských příběhů. A o čem se dočtete tentokráte?

Vrchlabský rodák David Holas o sobě říká, že nikdy nebyl školní typ. Když byl na vysoké škole, místo vysedávání v přednáškové aule raději pracoval a podnikal. Práce, podnikání a vydělávání peněz se staly jeho vášní. Ve velkém rozhovoru vzpomíná na svoje dětství, podnikatelské začátky a popisuje, jak uváděl v život svoje první podnikatelské projekty.

V březnovém vydání pokračujeme v představování klíčových lidí ve vrchlabské nemocnici. Tentokrát představujeme hlavní sestru Zuzanu Kvardovou, která si v těchto dnech připomíná čtyři roky od chvíle, kdy se stala hlavou sesterského kolektivu ve vrchlabské nemocnici. V otevřené zpovědi bilancuje svoji dosavadní kariéru ve zdejším zařízení, popisuje bolístky celého zdravotnického systému v zemi, ale vzpomíná i na to, co rozhodovalo při jejím výběru povolání.

Již za několik dní startuje na vrchlabských školách velký ekologický projekt TýDen bez odpadů. Uvnitř čísla proto píšeme tom, jak bude jeho průběh vypadat a co od něho jeho tvůrci i pedagogové očekávají.

Je již tradicí, že v obsahu Vrchlabinek nechybí významný sportovec, ať už současný či již bývalý. Tentokrát jsme dali slovo bývalé reprezentantce v biatlonu Zuzaně Vláškové (rozené Vejnarové). V dalších textech uvnitř čísla se čtenáři dozvědí o fungování Rodinného centra Kopretina, o vyrobené čtyřmilionté převodovce ve vrchlabském závodu Škoda Auto či tip na události v následujících dnech a týdnech.

Nové Vrchlabinky vycházejí v úterý 1. března a za celou redakci všem přeji příjemné a inspirativní čtení.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Petr Ticháček, archiv Zdeňky Vláškové