Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

16°

Zítra

14°

Svátek má

Chlad na gymnáziu je odvrácen. Škole zapůjčilo Kablo 21 přímotopů

27. 9. 2022

page.Name
Problém s chladným prostředím, ve kterém se museli v posledních dnech učit studenti vrchlabského gymnázia, se podařilo vyřešit. Ve třídách začalo vytápění prostřednictvím přímotopů, které škole zapůjčil podnik Kablo Vrchlabí. Web Vrchlabinky.cz o tom informoval ředitel školy Martin Vlášek.

"Kablo nám podalo pomocnou ruku a zapůjčilo nám 21 elektrických přímotopů, které jsme umístili ve třídách. Díky nim můžeme zvýšit teplotu," uvedl Martin Vlášek. 

Zapůjčku a instalaci přímotopů na gymnáziu potvrdil Vrchlabinkám i ředitel Kabla Tomáš Vrbata. "Ano je to tak. K zapůjčení došlo po vzájemné dohodě. Od dnešního rána jsou přímotopy již na gymnáziu a budou tam tak dlouho, jak bude potřeba. Věřím, že to v rámci možností pomůže," uvedl Vrbata.

Věci do pohybu se daly po včerejším článku na webu Vrchlabinky.cz, který informoval o tom, že studenti gymnázia se učí v chladném prostředí a jsou zabaleni do dek. Důvodem je absence vytápění, protože v současné době dochází k odstranění plynových kotlů a jejich nahrazení teplovodním připojením. Místostarosta Alfréd Plašil (Volba pro město) k tomu dodal, že opravy by měly skončit nejpozději do poloviny října.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz