Úterý

18. června 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Na gymnáziu se netopí. Studenti musí v chladu vydržet do půlky října

26. 9. 2022

page.Name
Brzký příchod chladného počasí nezaskočil pouze domácnosti, ale i vrchlabské gymnázium. V něm totiž probíhá výměna topení, kdy dochází k odstranění plynových kotlů a jejich nahrazení teplovodním připojením. Ve škole je tak – hlavně v prvních hodinách ráno – poměrně chladno. Tento stav potrvá až do poloviny října.

„Ráno tam je 14 až 17 stupňů, studenti v bundách se balí do dek a všude tu jsou varné konvice,“ uvedl pro Vrchlabinky.cz nejmenovaný zdroj. „Ano, nemáme a zhruba do 15. října nebudeme mít zdroj tepla. Místo plynových kotlů tu vytápění nově bude zajišťovat teplovodní připojení,“ potvrdil Vrchlabinkám ředitel gymnázia Martin Vlášek.

Ztížené podmínky pro výuku na vrchlabském gymnáziu přiznal i místostarosta Alfréd Plašil (Volba pro město). „Je to problém. Babí léto letos nepřišlo. Zároveň byl problém s materiálem, protože nebyly trubky. Nyní se na tom intenzivně pracuje, a to i o víkendech. Do půlky října by vše mělo být hotovo,“ uvedl Plašil.

Podle Plašila vedení školy v krajním případě zvažuje zavedení on-line výuky. „Ředitel školy sice může vyhlásit ředitelské volno, ale zatím se k této variantně nekloníme. Jedním z důvodů je i skutečnost, že pokud by dostali ředitelské volno studenti ve Vrchlabí, museli by ho dostat i v Hostinném, protože obě gymnázia spadají do jedné školy,“ uzavřel Alfréd Plašil.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Krkonošské gymnázium