Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

10°

Zítra

12°

Svátek má

Spočítáno! V komunálních volbách ve Vrchlabí zvítězilo hnutí ZVON

24. 9. 2022

page.Name
Občané Vrchlabí rozhodli o svých zástupcích v dalším volebním období. V komunálních volbách zvítězilo hnutí ZVON se ziskem 42,67 procenta. Své zastupitele v nadcházejícím období budou mít všechny kandidující subjekty.

Za vítězným ZVONem se umístilo hnutí Vrchlabí do toho!, které následovala Volba pro město a Občanská demokratická strana.

V 21členném sboru zastupitelů ZVON obsadí 9 křesel, po pěti křeslech obsadí Vrchlabí do toho! a Volba pro město. Nováček voleb, Občanská demokratická strana získala 2 mandáty. V rozhovoru pro ČTK Jan Sobotka již potvrdil pokračování koalice s Volbou pro město a uvedl, že ustavující zastupitelstvo by mělo konat 19. října.

"S VPM spolupracujeme 24 let a chtěli bychom, aby spolupráce dál pokračovala. Chceme dokončit řadu projektů, nechceme tady nechat nedodělané věci. V šuplíku máme navíc řadu plánů, které bychom rádi realizovali," uvedl Sobotka.

Oproti výsledku před čtyřmi lety ZVON ztratil čtyři zastupitele, Vrchlabí do toho a Volba pro město naopak o jeden mandát posílily. Nově kandidující ODS vyšle do zastupitelstva své dva zástupce.

K volbám přišlo 42,09 % voličů, což bylo mírně více než před čtyřmi lety.

Jiří Štefek, ČTK
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Jiří Štefek, volby.cz, Michal Kriegler