Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

11°

Zítra

13°

Svátek má

Březnové Vrchlabinky: Šéf Aquacentra, pokořitel vrcholů nebo mladý kouzelník

1. 3. 2023

page.Name
Již déle než dva měsíce mohou obyvatelé a návštěvníci Vrchlabí využívat služeb místního Aquacentra. Jeho výstavba byla největší investicí města v jeho novodobé historii. Titulní stranu a hlavní rozhovor nového čísla Vrchlabinek proto věnujeme řediteli Jiřímu Duškovi, který hodnotí první týdny provozu a s čím vším se musel potýkat. Březnové Vrchlabinky, které vychází právě dnes, však přináší další zajímavé a rozhovory a materiály. O čem se uvnitř 40tistránkového vydání dočtete tentokrát?

V březnovém čísle pokračujeme v představování dalších klíčových zaměstnanců vrchlabské nemocnice. Štěpánka Krausová v ní již šestnáctým rokem Oddělení léčebné rehabilitace a fyzioterapie. V rozhovoru popisuje nejčastější příčiny bolesti svých pacientů, přemítá nad jejich věkovým složením a upozorňuje, že na jejím oddělením přibývají stále mladší pacienti, ale i děti.

Na základní škole na Liščím kopci loni v září odstartovali program sportovních tříd. Ředitel školy Mgr. Jaroslav Pleva hodnotí první pololetí fungování programu a chystá jeho pokračování i v dalším školním roce.

Ani tentokrát jsme nezapomněli na rozhovor s nádechem adrenalinu. Jaroslav Bánský je horskoslužebník, lezec a lyžař z Vítkovic v Krkonoších. Už od střední školy se věnuje skalnímu lezení. Svoje schopnosti později přetavil na lezení do vysokých hor a po několika výpravách do Tater a Alp dvakrát navštívil Nepál a v obou případech pokořil novou, ještě nikým nevylezenou cestu. Hovořil s námi o horách, lezení, ale i svém působení v horské službě.

A na závěr tu je zajímavá chuťovka. O ni se postarala naše kolegyně Gabriela Jakoubková, která vyzpovídala mladého kouzelníka Tomáše Podzimka. Pozoruhodný mladý iluzionista se rozhovořil o svých začátcích a nechal nás nahlédnout do své kouzelnické kuchyně.

Nové Vrchlabinky budou od dnešního dopoledne k dispozici na tradičních odběrných místech. Příjemné a inspirativní čtení přeje redakce.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Petr Ticháček, Nemocnice Vrchlabí, Tadeáš Staněk