Sobota

13. července 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Jubilejní 60. vydání Vrchlabinek: Lovec celebrit, výrobce holí a 30 let Havexu

30. 6. 2023

page.Name
Je to k nevíře, ale je to tak. Vrchlabinky uzavřely pátý letokruh své existence a červencové číslo magazínu, které vychází právě dnes, tak nese pořadovou číslici 60. Obsah opět přináší zajímavé a inspirativní čtení, které zcela jistě přijde vhod na dece u vody nebo za dlouhých letních večerů. Co nové Vrchlabinky přináší tentokráte?

Existuje asi hodně málo lidí, kteří jsou takovými fanoušky filmů a herců, aby kvůli jejich autogramu cestovali stovky či tisíce kilometrů do zahraničí a desítky hodin na ně čekali v horku či dešti před hotelem. Ale najdou se takoví. Jedním z nich je Josef Mikáska, ze kterého sběratelská vášeň doslova sálá a umí o ní zasvěceně vyprávět. Své sběratelské poklady se rozhodl představit i veřejnosti a v Jilemnici otevřel muzeum. V rozhovoru pro Vrchlabinky vzpomíná na své první úlovky, barvitě popisuje, jak náročné je získat podpis hollywoodské celebrity, a zároveň se rozohňuje nad tlakem korektnosti, který negativně ovlivňuje nejen současný filmový průmysl.

Druhý velký rozhovor čísla začněme příběhem… Bylo nebylo… Zkrátka se stalo, že jistý Jakub Sladký nalezl klacek ideálně zahnutý do tvaru typického pro hole. Pravda, mohla to být hůl leda tak pro trpaslíka, ale zásadní bylo, že v tom zakřivení hůl spatřil. Vzal si tu větévku do dílny ke kamarádovi, který byl truhlář. Při nejbližší příležitosti klacek opracoval, očistil a vyhladil tím nejjemnějším smirkovým papírem, co byl po ruce. A ejhle, první vycházková hůl byla na světě! Kuba zjistil, že ho práce se dřevem baví. A baví ho to dodnes, přečtěte si o něm!

Společnost HAVEX-auto slaví 30 let. Jaké byly začátky a jak moc náročná byla cesta, která dovedla zakladatele společnosti HAVEX-auto k úspěchu a jubilejnímu výročí? „Základem je být obklopen dobrými lidmi,“ říká František Havlíček.

Tím však obsah nekončí. Další kulaté výročí letos slaví Luční bouda. Ve Vrchlabinkách přinášíme řadu zajímavostí o této nejvýše položené boudě v Česku a rozhovor s její provozovatelkou Klárou Sovovou. Nechybí ani novinky z vrchlabského Aquacentra, které nám naservíroval přímo jeho ředitel Jiří Dušek.

Vážení čtenáři, přejeme vám krásné léto! A buďte s námi!

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Petr Ticháček, Přemysl Brož, archiv společnosti Havex