Pondělí

22. července 2024

Nyní

17°

Zítra

12°

Svátek má

Kulaté výročí. Kablo Vrchlabí slaví 100 let výroby kabelů

20. 6. 2023

page.Name
V sobotu 24. června nastane pro společnost Kablo Vrchlabí den D. Úderem osmé hodiny ráno se otevře hlavní brána a podnik začne do svých útrob vpouštět návštěvníky z Vrchlabí a jeho okolí, pro které bude připraven Den otevřených dveří.

Akce se bude konat u příležitosti výročí rovného století od doby, kdy se ve zdejší továrně začaly vyrábět kabely. Za tuto dobu se stal z podniku založeného německy hovořícím průmyslníkem Arnoldem Löwitem pevný pilíř podkrkonošského regionu a stabilní a tradiční zaměstnavatel zdejších obyvatel.

Významné kulaté výročí si zaslouží své důstojné připomenutí, při kterém podnik vzdá hold svým zakladatelům a generacím bývalých i současných zaměstnanců, ale zároveň odprezentuje široké veřejnosti to, co umí a s čím úspěšně šíří své jméno po celé naší zemi, ale i v zahraničí.

Na návštěvníky Dne otevřených dveří, kteří se předem zaregistrovali na webových stránkách společnosti, čeká komentovaná prohlídka firmy včetně výstavy mapující stoletou historii podniku až po současnost. K vidění budou mimo jiné produkty, které ve zdejším podniku vznikaly a vznikají, vybraná strojní zařízení a další vybavení, vzácné dokumenty a archivní písemnosti, fotografie, ale i dobové filmové materiály. Pro děti bude připraven dětský koutek, ve kterém bude zajištěno hlídání. Na všechny návštěvníky pak čeká i občerstvení.

„Všechny návštěvníky u nás rádi uvítáme. Chceme jim naši společnost prezentovat jako úspěšnou a perspektivní firmu, která vyrábí důležité produkty, jež jsou důležité a potřebné pro každodenní život,“ říká jednatel společnosti Kablo Vrchlabí Tomáš Vrbata. „V naší činnosti čerpáme ze všeho dobrého, co se tu v minulých desetiletích odehrálo. A rádi bychom připomněli tuto minulost i návštěvníkům Dne otevřených dveří. Bude to takový příjemný návrat v čase,“ dodává Vrbata.

Význam podniku pro město a jeho okolí, jeho minulost ústící do úspěšné současnosti, ale i očekávání perspektivní budoucnosti vyzdvihuje též starosta Vrchlabí Jan Sobotka. „Jsem velmi hrdý na to, že společnost Kablo Vrchlabí je tradičním, fungujícím a perspektivním zaměstnavatelem, který dává práci a jistý výdělek stovkám zdejších občanů. Práce v Kablu se v mnoha rodinách dědí z otce na syna a to je pro mne znamením kvality, stability, věrnosti, ale i zdejší lidské sounáležitosti. Pro Vrchlabí je Kablo stabilním a spolehlivým partnerem, se kterým můžeme počítat při rozvoji města, při němž zajišťujeme i perspektivu pro jeho občany,“ říká Sobotka.

Co tedy říci na závěr? Kablo Vrchlabí slaví 100 let a je to nejen pro něj významná událost. Oslavte to s ním a přijďte 24. června na Den otevřených dveří.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Miloš Šálek