Pátek

14. června 2024

Nyní

11°

Zítra

14°

Svátek má

Na Kačáku jsou sinice, lidé se po koupání mají osprchovat

23. 6. 2023

page.Name
Rozbory vody odebrané v minulých dnech v koupacích oblastech v Královéhradeckém kraji prokázaly zhoršenou kvalitu vody ke koupání na vrchlabském Kačáku. Ve vodě je zvýšené množství sinic. Lidé by se po koupání měli osprchovat čistou vodou. Uvedla mluvčí Krajské hygienické stanice v Hradci Králové Veronika Krejčí.

Hygienici kromě rybník ve Vejsplaších tento týden odebrali vzorky také z Tyršova koupaliště ve Dvoře Králové nad Labem. Voda tam byla bez závad. "I na umělých koupalištích v Královéhradeckém kraji, která zahájila provoz, je voda ke koupání vyhovující," uvedli hygienici.

Kvůli špatné kvalitě vody zatím v kraji skončila koupací sezona minulý týden na koupališti ve volné přírodě v Dolcích u Trutnova. Rekreační areál Dolce však zůstal dál v provozu.

Zhoršenou jakost vody hygienici zjistili 12. června ve Stříbrném rybníku v Malšově Lhotě na okraji Hradce Králové. Lidé by se proto měli po koupání ve Stříbrném rybníku osprchovat čistou vodou.

Hygienici sledují kvalitu vody jen na vodních plochách uvedených na jejich webových stránkách. Jinde kvalitu vody nemonitorují, a koupání je tam tak na vlastní nebezpečí. Hygienici upozorňují na to, že u koupališť ve volné přírodě, nádrží a koupacích oblastí nelze vyloučit změnu v jakosti vody v důsledku přívalových srážek a možných splachů z okolí.

(ČTK)
Ilustrační foto: Jiří Štefek