Pátek

14. června 2024

Nyní

14°

Zítra

19°

Svátek má

Termín schůze vrchlabských zastupitelů překročí tříměsíční zákonnou lhůtu

2. 6. 2023

page.Name
Červnová schůze zastupitelstva města Vrchlabí se uskuteční ve středu 7. června od 16. hodin ve velké zasedací místnosti na zámku. Vyplývá to ze dokumentu zveřejněném na webu města. Zvolený termín zasedání však překračuje zákon. Ten stanovuje, že časová lhůta mezi dvěma schůzemi zastupitelů jsou tři měsíce. Poslední schůze se přitom uskutečnila již 1. března.

Ve většině tuzemských měst se konají schůze zvolených zástupců občanů častěji (například jednou za dva měsíce, nebo i osmkrát do roka), ve Vrchlabí je však letitým zvykem svolávat schůze zastupitelů na samé hraně tříměsíční lhůty stanovené zákonem.

Tentokrát už však došlo k jejímu překročení. Uznávají to i zástupci radnice. „Jsme si vědomi toho, že nebyla dodržena zákonná tříměsíční lhůta. Důvody jsou čistě provozní. K dřívějšímu datu bychom nebyli schopni dodat všechny podklady, které je třeba v zastupitelstvu projednat a pokud bychom trvali na dodržení této lhůty, museli bychom v horizontu několika málo týdnů zastupitelstvo svolávat znovu,“ uvedl pro web Vrchlabinky.cz tajemník městského úřadu Pavel Řehák. „Rozhodně to není praxe, kterou se běžně chceme ubírat, ale výjimečná situace zapříčiněná shodou více okolností. Platnost usnesení přijatým na takto svolaném jednání to neovlivňuje,“ dodal Řehák.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz